Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Deska nebere RAM...

Ahoj!
Mam AMD Athlon 1700+ - 1,47 GHz, 512MB RAM (2x 256 MB - 266 MHz), deska ECS KTVTA3 v3. Chtel jsem rozsirit RAM pamet na 1GB. Poridil jsem 1GB DDR 400MHz a pocitac se nenastartoval. Pouze po resetu CMOS, ale po dalsim restartu zase nesel. Pak bud dlouze pipal nebo se vubec nerozjel (kontrolky na bedne jenom svitily a monitor se nezapnul). Jelikoz deska je na 333MHz, zkusil jsem 1GB RAM 333Mhz a dela to furt to same. Muzete mi nejak poradit? BIOS jsem aktualizoval a stale to dela to same. Se starymi RAM to funguje.. Diky za odpovedi!

"133" je 266. Dufam ze nastavujes polozku Memory clock a nie FSB.
Skus aj iny RAM slot.
Ked to nejde ani na "133" tak su tie moduly vadne, alebo BIOS tej dosky ich nevie rozpoznat, co sa mi zda divne pretoze pises ze raz to nabootuje, takze ich nejak rozpoznat musi. Ked to raz nabootuje tak skus v BIOSe aj load defaults, nastav RAM na "Manual", MCLK na "133", a save and exit. Co presne sa deje po tom save and exit?

Neviem ake moduly tam davas a odkial ich mas, ale proste bud su vadne alebo do tej dosky nejdu (ked nepomohol ani najnovsi BIOS a ked nepomoze ani to co pisem vyssie).