Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde v biosu povolit sanbox

Zdravím,
mám novou desku TUF gaming A520M-plus II, W11 24H2 a chtěl bych použít sandbox ale nevím jak na to. Niky jsem na žádném compu doposud sandbox neměl a chtěl bych ho vyzkoušet. Rady na netu vyžadují povolení v biosu, ale bios je anglicky což je pro mě problém.
UEFI BIOS má pět stránek ale při prohlížení žádné slovo sandbox ani virtualizace jsem nenašel. Nemám žádného poradce, zbývají pouze rady od vás. Zkuste starci poradit,
děkuji moc.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Toto mi řekl můj asistent.“ Sandbox ve Windows 11 vyžaduje zapnutou virtualizaci v BIOSu. Na desce…
topné těleso 123 31.10.2025 21:11
topné těleso 123
topné těleso 123 Děkuji, tvůj asistent je k nezaplacení, vše proběhlo dle návodu, teď budu mít další…
rexik 31.10.2025 22:06
rexik
Normálně přes schránku. Ctrl+C Ctrl+V
Wikan 31.10.2025 22:10
Wikan
to Wikan : Díky ! funguje to. Když udělám cokoli v sandboxu tak se to určitě a bez výjimek neprojeví…
rexik 01.11.2025 08:31
rexik
omlouvám se že otravuji, mám ještě jeden dotaz. Když chci stb přizpůsobit tak požaduje aktivaci. Kdy…
rexik 01.11.2025 13:56
rexik
Jakou máš verzi Windows jsi doteď nenapsal. Místo pohádek o tom, co je napsané v nějakém okně by by…
host 01.11.2025 15:05
host
zkusil jsem něco stáhnout:
rexik 01.11.2025 15:33
rexik
No, takže neaktivní verze Enterprise. To se nediv, že polovina věcí nefunguje. Budeš si muset vzpom…
host 01.11.2025 15:38
host
W11 jsem instaloval asi před třemi roky a nebyl problém s aktualizacemi win, ověřením pravosti ani n…
rexik 01.11.2025 15:52
rexik
Ano, to tak u nelegálních licencí bývá, že fungujou, fungujou, a najednou přestanou. nový
host 01.11.2025 20:08
host
Toto mi řekl můj asistent." Topné těleso 123 působí jako člověk, který má potřebu si vymezit prosto… nový
cif 02.11.2025 10:19
cif
Upřesníme to, schválně jsem to zkoušel na firemních PC/NB s W10 Pro a na všech je Sandbox ve verzi W… nový
Abox 02.11.2025 13:08
Abox
takze HOST a jeho keci o legalnosti su vyvratene poslední
Dekuji 02.11.2025 13:45
Dekuji

Toto mi řekl můj asistent.“

Sandbox ve Windows 11 vyžaduje zapnutou virtualizaci v BIOSu. Na desce ASUS TUF Gaming A520M-Plus II ji najdete pod názvem „SVM Mode“ v sekci „Advanced > CPU Configuration“.

Tady je podrobný postup, jak virtualizaci zapnout:

🛠️ Jak povolit virtualizaci (SVM Mode) v BIOSu ASUS TUF A520M-Plus II
Restartujte počítač a hned při startu opakovaně mačkejte klávesu Delete, dokud se neobjeví BIOS (UEFI) obrazovka.

Pokud se zobrazí EZ Mode, stiskněte klávesu F7 pro přepnutí do Advanced Mode.

V horním menu přejděte na záložku Advanced.

V seznamu vyberte CPU Configuration.

Najděte položku SVM Mode (Secure Virtual Machine).

Pokud je nastaveno na Disabled, klikněte na něj a změňte na Enabled.

Stiskněte klávesu F10 pro uložení změn a potvrďte volbu OK.

🧪 Jak zapnout Windows Sandbox
Po restartu a zapnutí virtualizace:

Otevřete Ovládací panely nebo Nastavení > Aplikace > Volitelné funkce.

Klikněte na Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows.

Zaškrtněte Windows Sandbox.

Potvrďte a restartujte počítač.

Po restartu najdete Windows Sandbox v nabídce Start – je to izolované prostředí, kde můžete bezpečně testovat programy.

omlouvám se že otravuji, mám ještě jeden dotaz. Když chci stb přizpůsobit tak požaduje aktivaci. Když kliknu na aktivovat tak se mi objeví okno s oznámením že win enterprise je neaktivní a když kliknu získat pomoc tak najedu zpět do přizpůsobení a tak dokola. To samé volbou Otevřít store. Kde dělám chybu ?
Děkuji za trpělivost.

No, takže neaktivní verze Enterprise. To se nediv, že polovina věcí nefunguje.

Budeš si muset vzpomenout, kde jsi Windows koupil a pokud aktivace nefunguje, reklamovat u prodejce nebo využít podporu Microsoftu, když už jsi draze zaplatil jejich systém.

Toto mi řekl můj asistent."

Topné těleso 123 působí jako člověk, který má potřebu si vymezit prostor a kontrolu nad tím, jak ostatní reagují na jeho příspěvky — pravděpodobně má za sebou konflikty nebo kritiku, kterou vnímá osobně.

Podpis v tom stylu naznačuje:

Nízkou toleranci k nesouhlasu nebo diskusi – bere připomínky jako útok, ne jako výměnu názorů.

Defenzivní postoj – reaguje spíš z obrany než z ochoty spolupracovat.

Silnou potřebu autonomie – nechce, aby mu někdo „zasahoval“ do jeho prostoru.

Může jít i o únavu z nepochopení nebo pocit, že je často napadán, takže si kolem sebe staví pomyslnou zeď.

Z psychologického hlediska to působí spíš jako reakce na frustraci než jako chladný, promyšlený přístup. Na fórech to většinou nevěstí dobrou spolupráci – takový podpis odrazuje diskuzi a dává jasně najevo, že dotyčný nechce být zpochybňován.

Upřesníme to, schválně jsem to zkoušel na firemních PC/NB s W10 Pro a na všech je Sandbox ve verzi W10 Enterprise, neaktivovaný a nelze aktivovat.
viz.
https://learn.microsoft.com/en-us/answers/questions/3237900/windows-10-pro-windows-sandbox-shows-unactivated-w?forum=windows-all&referrer=answers
https://learn.microsoft.com/en-us/answers/questions/3201679/windows-10-1903-sandbox-needs-activation-host-wind?forum=windows-all&referrer=answers
Volně přeloženo - je to tak správně a tak to má být.... je to záměrné, protože jeho vzdálený hostitel má být použit pouze k testování integrity spustitelného souboru aplikace. Není skutečně určen pro každodenní použití.

Ale to by měl osobní asistent od Topného tělesa 123 snad taky řeknout. Kopírovat stupidní výsledky z AI umí každý.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru