Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde internet

ahoj mému kámošovi nejde internet,dnes jsem tam byl na návštěvě a oni měli nějaké výpadky el.proudu (asi 3x za sebou) ,pak jsme šli na net a ten nefungoval-mě napadlo že ty výpadky třeba vymazaly ip ale ta tam byla -víte někdo co s tím? (on bydlí v paneláku a jako celý vchod mají všichni internet od jednoho poskytovatele(cznet) ,ale ostatním net jde ???? díky

aha ,prý už mu ten net zase jde(jen by ho zajímalo proč ty výpadky má-když ostatní ne)ale i tak jsem mu napsal at udělát ten ipconfig a napsalo mu to tohle

C:\Documents and Settings\Uživatel>ipconfig -all

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : u-f13df78b334f4
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139/810x Family Fast Eth
ernet NIC
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-19-DB-7C-E6-AD
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 10.32.221.22
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 10.32.221.1
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 10.32.200.10

C:\Documents and Settings\Uživatel>

ale v tom se nevyznám ani já ani on :-)

nastavené to má normálně.
ten ping na dns (a taky na bránu, případně na nějaký internetový server) chce zkusit když mu net nejede, ať vidí jestli je celý poskytovatel mrtvý, nebo kam až mu funguje připojení.
ping musí mít povolenou výjimku pro icmp na firewallu.