Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem je možná výměna napájecího modulu u notebooku?

zdravím, nemáte někdo zkušenost s výměnou napájecího modulu v notebooku? jestli to vůbec jde.Neuznali mi záruční opravu z důvodu tekutiny v pc a řekli, že je je základní deska totálně k.o.Nevím, jestli se jim jen nechtělo do hledání problému, nebo pc může fungovat i s touto vadou,ale zkusil jsem do toho pc strčit jinou baterii a počítač bez problému chodí.jen nefunguje na mou baterii ani nabíječku.ve značkovém servisu by mi na mé náklady jen vyměnili celou desku za 7000,- a to už je snad lepší koupit nový počítač. o téhle výměně jsem slyšel, ale nevím,jak úspěšná je.jde o ASUS A6JE.díky

V prvom rade je nutne zistit ci je problem v tvojej nabijacke alebo v notebooku. Nabijacka sa da skusit/kupit nova.
Ked je problem v notebooku tak moze byt v konektore ale aj na zakl.doske v elektronike. S mikropajkovackou sa to zvycajne da poriesit (ked je problem len v konektore alebo spojoch), ale zavisi co je vadne (treba merat a treba byt trochu expert ptz bezny bastler nevie co kde ma merat, odsledovat spoje sa nedaju kedze doska je viacvrstvova). Konkteor sa da vymenit ked mas prislusnu nahradu, ale ci to pomoze nie je iste.
P.S. konektor sa da aj vycistit (alkohol, vata na sparatku), ale nejak nechapem ze ako to vzniklo - niekto nalial nieco do konektora ci co? Ked bol oliaty cely NB tak zavada bude skor v elektronike.

Nic ako "napajeci modul" neexistuje. Ked tym myslia zdroj (ta krabicka co je vedla NB) tak treba skusit iny, niekto kto ma stejny NB alebo v tom servise prides a skusis iny. Zalezitost 10sekund. Ked pomoze tak si kupis novy zdroj. Ked nepomoze tak je vada na zakl.doske.
P.S. ked ti nieco hovoril o "napajacom module" tak si sa ho mal opytat kolko stoji vyena, a nie pytat sa tu. Pochybujem ze niekto ma zrovna tvoj typ notebooku pred sebou rozobraty. Vsetky potrebne info o moznostiach a cenach ti poskytne len tvoj servis.

A nemoze to byt tak, ze mas vadnu bateriu ktoru ked mas v NB tak ti NB nejde lebo mu baterka stahuje napetie nabijacky prip. ju uplne vypne?
Dodatocna chyba by mohla byt v nabijacom obvode baterie v NB co je skutocne na zakladnej doske a tym by servis hovoril pravdu.

Smart battery sa pouziva uz od r1995 ci kedy, takze to muselo byt rtiadne davno :)) Samozrejme ak je zavada na zakl.doske tak sa to moze spravat vselijako, ale najprv tam musi byt nejaka HW zavada, az potom to moze robit problemy. Treba to skusit aj bez baterky a s inym zdrojom. Ked nejde tak je vadna zakl.doska.