Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Najednou se mi nepřipojí dron k telefonu.

Dobrý den.
Mám asi rok dron potensic SE ale najednou se mi nechce připojit k telefonu. Jediné co funguje je naklápění kamery. Jinak ale v aplikaci není připojený.
Zkoušel jsem to i přej jiný půjčený telefon a funguje to jak má.
Můj telefon je redmi 13C. Přemýšlej jsem leda ho dát do továrního nastavení ale všechny aplikace tam instalovat znova se mi nechce.

Předem děkuji za nějakou radu.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Nejde resetovat a znovu zkalibrovat ten dron? Nebo zrušit párování s jiným mobilem (mobily) a začít…
Lukas1982 02.04.2026 13:24
Lukas1982
Ten dron se tam propojuje s ovladačem přes USB. Zkusil jsem vše co mě napadlo i co mi bylo raděno.
knife72 02.04.2026 14:07
knife72
Nic moc mě nenapadá, snad jen napsat jim na podporu nebo se mrknout na nějaké fórum, co se přímo těm…
Lukas1982 02.04.2026 14:14
Lukas1982
Nejde resetovat a znovu zkalibrovat ten dron? Nebo zrušit párování s jiným mobilem (mobily) a začít…
HPET 03.04.2026 14:26
HPET
Pise ze na jinem telefonu funguje, takze vis co, poukazuje to spus na ten telefon jak problems drone… poslední
Lukas1982 04.04.2026 14:58
Lukas1982

Nejde resetovat a znovu zkalibrovat ten dron? Nebo zrušit párování s jiným mobilem (mobily) a začít od začátku? Je to ale jen tip. Já mám doma starší Symu X54HW jako hračku, ale něco vydrží :-) S tím Tvým dronem se to srovnávat ani nedá. Jinak parametry má dost dobré, ale chybí mně tam kryty vrtulí. Asi nebudeš začátečník :-)

Nic moc mě nenapadá, snad jen napsat jim na podporu nebo se mrknout na nějaké fórum, co se přímo těmi drony zabývá, jestli neměli podobný problém. Možná ještě zkusit aktualizaci OS systému mobilu a té aplikace, jestli není nějaká oprava či co. Víc bohužel nedokážu poradit.

Nejde resetovat a znovu zkalibrovat ten dron? Nebo zrušit párování s jiným mobilem (mobily) a začít od začátku?

Toto by melo ve vetsine pripadu zabrat (vcetne aktualizace Firmware toho dronu, opravdu jsou nektere opravy docela podstatne). Dobra je ta pripominka jestli je ten dron sparovany jiz s nejakym jinym zarizeni, korektne ho odparovat a sparovat s tim telefonem na kterym ma byt rizen.
(Nekolikrat se mi stalo ze mi nefungovala korektne sluchatka BT nez jsem si vzpomel ze je mam sparovane jak s TV tak telefonem, tak to delalo trochu bordel, nahodne odpojovani etc :-) )

Ale IMHO je problem v tom telefonu Redmi 13C za 2 200Kc. Mozna osazeny HW, Wireless chipy nejsou pro korektni beh. Apka mohla dostat Update ktery si s jeho HW nemusi zrovna rozumet.
Pise ze na jinem telefonu funguje, takze vis co, poukazuje to spus na ten telefon jak problems dronem jako takovym. Kdo vi ..

Pise ze na jinem telefonu funguje, takze vis co, poukazuje to spus na ten telefon jak problems dronem jako takovym. Kdo vi ..

Jj, máš pravdu, vše na to ukazuje. Jako první věc bych zrušil veškeré párování s jinýma mobilama a začal od začátku, ale jak jsem psal, ten dron neznám. Já mám zkušenosti jen s mojí Symou X54 HW, ale ten je oproti tomuhle ořezávátko za pár korun a vydrží letět jen tak 5-7 minut. Možná 8 minut bez kamery a přenosu obrazu na mobil. No alespoň tam funguje celkem dobře režim návratu na +- 1 metr při ztrátě signálu nebo když chci, aby se vrátil a nechce se mně ho navigovat manuálně a funkce udržování letové hladiny i vyhýbání se překážkám. Při slabé baterii automaticky přistane, ale kdekoliv, klidně i na stromě :-)
Je to hračka nejen pro děti, taky jsem se s tím dobře vyhrál. Dosah všude píšou cca 80-150 metrů, podle mých zkušeností je to ale cca 60-80 metrů, ale to mně stačí. Nejspíš záleží na zarušení pásma a na překážkách. Na poli by to bylo asi určitě 100 metrů nebo možná víc. Každopádně za pár korun mně dobře posloužil, třeba když jsem chtěl vizuálně zkontrolovat stav komínu pro kotel na tuhá paliva. Nikam jsem nemusel lézt a všechno viděl na mobilu a záznam jsem si dal potom do PC :-) Každopádně nejlepší dron se kterým jsem měl tu čest ho ovládat, byl DJI Mavick Pro, to je jiná liga...

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru