Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zrychlení PC

Ahoj chtel bych se zeptat jestli nekdo nema skušenosti s zrichlenim sveho pc pomaha mi preinstalovani windows ale to nechci protze bych zase stratil vsechny data mam ccleaner a tuneuputilities kazdy den mazu registri atd... nic nepomaha internet se mi nacita tak 30s a kdzy kliknu na nejakou slozku na plose tak se taky nacita hrozne pomalu (na plose mam samí zastupce takze by to melo jit rychle) pak se zobrazi to okno a pom je takovej zbrzdenej velikosti na hardisku to asi nebude mam jeste 3/4 volnyho. Nevim co stim kdyby mel s tim nekdo skusenost prosim poradte.

Podle stylu, jakym je dotaz napsany (SMS s hrubkami) a odpovedi (taktez) mma pro tebe jedinou radu. Nech to udela nekoho, kdo tomu rozumi. Pocitac, ackoli se to nemusi na prvni pohled jevit, je velmi slozity stroj. Svym zasahem maximalne docilis toho, ze budes instalovat znovu.

jestli nekdo nema skušenosti s zrichlenim sveho pc

kolik vedle windows běží v paměti virů? kolik zbytečných programů, adware, keyloggerů a spyware ti automaticky startuje po spuštění? start - spustit - msconfig.exe - po spuštění.
správce úloh: co ti běží v paměti za bordel? (výpis je start - spustit - cmd.exe: "tasklist /svc")

pomaha mi preinstalovani windows

nejspíš nemáš nainstalovaný ovladač chipsetu základní desky. s tím souvisí co ti psal kolega - ve správci zařízení - řadič disku - vlastnosti: nejspíš nemáš funkční režim dma.

mam ccleaner a tuneuputilities kazdy den mazu registri

stačí použít jednou za rok, nejlépe nikdy. máš počítač k používání, nebo abys denně "čistil" registry, aniž víš co ty programy vlastně ničí? že je používá celá vaše základní škola? no a?
ještě bych pochopil kdybys měl dlouhodobě osvědčený jeden z nich, věděl co přesně to "čistí", a ten někdy použil, a pak dlouho sledoval co přestalo fungovat. ale dva softy? :?:

internet se mi nacita tak 30s

viz viry a spyware. obsah souboru C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\HOSTS je v pořádku, bez přesměrování? kolik doplňků a proč se "samo" doinstalovalo do tvého internet exploreru? ie - menu nástroje - správa doplňků - zakázat svinstva, lišty, vyhledávání, spyware, skype ...

a pom je takovej zbrzdenej velikosti na hardisku to asi nebude mam jeste 3/4 volnyho

naprostá blbost. kde na to chodíte?
když programy a data leží na disku, ničemu nezavazejí. berou si výkon/místo v ram až teprve po spuštění=načtení do paměti.

Nevim co stim

vím. nechat práva správce někomu zodpovědnému, alespoň minimálně znalému.