Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako ziskat viac miesta na disku?

Zdar,

nedavno som kupil novy 1TB disk, ktory chcem rozdelit na systemovu a datovu cast. Ide mi o postup, ako pri rozdeleni disku ziskat z danych 1000GB maximum a stratit co najmenej vdaka prepoctu. Momentalne som v biose vyrobil asi 150 GB sys particiu, sformatoval, a zbytok - volne miesto som premenil na datovu particiu az vo windowse.. Mam dojem, ze takto som stratil az dvakrat... Nie je lepsie sformatovat cely disk v biose a novu datovu particiu vytvorit az vo Win napr pomocou Partition Magicu?

Vdaka 8-)

LOW level formát neformátuje logické disky (na které bys pak mohl ukládat data). Ten na disk zapisuje stopy, značky začátků sektorů a tak - provádí to výrobce. Kdysi dávno to možná dělal dokonce i zákazník a na štítku disku (které tenkrát bez chyb ani neuměli vyrobit) byly napsané adresy vadných sektorů - ty se tam musely ručně zadat. Později tuto možnost přidali do BIOSu ale protože vývoj šel rychle kupředu, ne vždy byly programy kompatibilní s novými strukturami disků. Takže mnohý uživatel zplakal nad výdělkem a proto se to nedoporučovalo.