Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zamrzání počítače

Dobrý den,

od včerejška mám tento problém. Po startu Win XP home mi po cca 1 minutě zamrzne počítač a musím ho natvrdo restartovat. Projel jsem počítač ativirem ( Avast - výsledek negativní) ale problém dále setrvával ba přímo narůstal. Při startu mi to často psalo, že DISK BOOT FAILURE . Zamrzání počítače se stávalo častější a častější. Nakonec jsem provedl čistou přeinstalaci Win. Při formátování ani samotné instalaci jsem nepozoroval žádné potíže. Vše proběhlo jak má a počítač běžel cca 10 hodin bez problémů. Večer se ale problém začal opakovat a stav je nyní takový: po startu asi za minutu zamrzne. Natvrdo restart a poté mi to běží normálně ( zatím).

Děkuji za radu .

Odpovědi: napětí v pohodě znamená předepsáno 5v skutečné napětí je 4,99 v a tak to je to u všech položek v biosu.

Ale co je divné ten chipset, že se netočí a že je tam napsáno CPU TENPERATURE TARGET 72 st

jestli se hd točí při havarii jsem nezjistil..... to uvidím jen co se to stane.

teplota HD 66 st je normální?

Tak jo. Tak teď moje verze.
Záhadný zdroj na záhadné sestavě může trpět podpětím.
V důsledku toho se občas vypíná disk.
Této domněnce také napovidá to, že zoufalý pokus instalaci XP...... instalátor nenašel disk, který byl vypnutý..... hláška....boot failure
napovídá domněnka, že je nutný tzv. hardwarový reset. (schválně, jaké napětí bylo uváděno druhé, které vstupuje do disku - tzn. u 12V?

Je prostě potřeba si více všímat detailů.
Detaily, to je oč tu běží. VIZ.

MuDr. Squad_leader, ošetřující psychiatr

Doktore: DĚKUJI za tvůj čas .
Budu pracovat s Tvojí diagnozou a zoufale hledat řešení dokud tato jak ty říkáš zajímavě poskládaná sestava poběží.

Zkusím tedy vyjmout zdroj z počítače mé dcery přehodit ho k sobě ( bude mít radost) a uvidím co se bude dít...........

Jo. Ta hláška DISK Boot FAILURE znamená, že PC nenalezl nic bootovatelného.
To znamená, že disk se nemusí točít. (Protože vzápětí v "podohodě" nabootuje).
Teď je otázkou, zda se tak děje přímo z titulu disku (odchází) a nebo se jedná o nepřímý důsledek - např. nestíhající záhadný zdroj.

No a teď když už mě to nebaví ani v reálném životě, ani v blouznění, a ani na této poradně, jdu domů. ;-)