Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak povolit řadič disků v Biosu

Zdravím Koupil sem si již použitý HDD a Kdyz chci na nej nainstalovat OS (visty) Ukaze že Systém windows nemůže najít systémový svazek, který splňuje jeho kriteria pro instalaci.

stejne jsem to ale zkusil a dal dalsi a pak mi to ukazalo: Je možné, že hardware tohoto počítače nepodporuje spuštění na tomto disku. Zkontrolujte, zda je v nabídce systemu BIOS povolen řadič disků.

DEKUJI ZA POMOC.

sem nalitej.barakuda GB je nicneříkající popis. pochopil jsem z toho že disk je sata. a jakou máme základní desku ? nemáme režim disků místo legacy přeplej na režim ahci nebo raid ?