Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypnuté PC spotřebovává 11W - je to moc?

Ahoj,
půjčil jsem si od známého měřáček do zásuvky, který ukazuje spotřebu zařízení, prý to onehdá koupil v Bauhausu za asi pětistovku. Při nejlepší vůli z toho nejsem schopen vyčíst typ.

Připojil jsem k měřáčku 2kW rychlovarnou konvici. Měřáček ukázal 1820W. Budiž.
Kamarád měl měřáček připojený ke všemu možnému, prý to taky relativně odpovídá údajům na štítkách.

Já ho připojil k PC a koukal jsem jak blázen. PC si ve vypnutém stavu bere 11W. Po překlapnutí vypínače na zdroji to padlo samozřejmě na nulu. Po jeho klapnutí zpět se tam vrátilo 11W.

Žil jsem v domnění, že moderní zdroje si vezmou v klidu tak kolem 3W. Těch 11W mi přijde hrozně moc. Jaký je váš názor? Vaše zkušenost?

Mám Seasonic SS-430HB, deska Gigabyte s 780G čipsetem, X2 5000+, 4GB RAM, HD3850, 1TB HDD, vypalovačka, Vista. Žádné Wake-on v BIOSu povoleno nemám, myš v klidu nesvítí, ani žádná kontrolka... tak nevím, kam se těch 11W ztrácí. Ale nevím, jestli to není chyba měřáku (byť se dušují, že odchylka je max. 5 procent) třeba...

Díky za jakékoliv postřehy. A ano, měl bych si udělat na přívodní šňůru vypínač.:-|

Teď zrovna při kláfání tohoto dotazu ukazuje spotřebu 60W, CnQ je aktivní, CPU odpočívá na 1000MHz. Po spuštění Orthosu mám 128W.

Vlastna skusenosť.
Ked odchadzam do prace tak v byte ide len radiobudik a lednička:Všetko ostatne mam má privodnu šnuru z vypinačom.Toje:
-PCmonitor,tlačiaren a Router ma .na1 vypinač
-TV,Hifi a DVD,satelit.na1 vypinač
-Mikrovlnka a konvica 1 vypinač
-deti maju tiež TV.DVD Radio CD .na1 vypinač
a v celom byte žiarivky

Fungujeme tak celá rodina asi 10 rokov nikdy žiadny problem s nejakou zniženou životnosťou pre zapinanie/vypinanie
Jednoducho sme sa tak naučili deti to považuju za uplnu samozrejmosť.
Ja len občas ked si sadnem v obyvačke do kresla a chcem pustit TV potom zistim že treba zapnuť hlavny vypinač

Jenom tak, mezi námi: tenhle wattmetr změřil klidně 2kW, aniž by se tvářil přetíženě. A ty chceš, aby na zhruba půl procentu z této hodnoty (která navíc asi nebude maximální) měřil věrohodně. Po voltmetru by jsi to nechtěl.
U analogového wattmetru by se sotva pohnula ručka. Je to borec, tenhle měřák.