Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přestal se mi točit větrák ve zdroji

zdravím mám problém přestal se mi tocit vetrak ve zdroji a komp se mi uz prehral mam to zatim vyresene provizorne takze to jede... nevite jak by to slo opravit doma rychle a snadno ?:D uz jsem tam povysaval takze v prachuý problem nebude
Změna předmětu, původně: Zdroj (karel)

Vyndat zdroj z PC, kuchnout zdroj a dát do něj novej větrák. Stačí umět s pájkou, se šroubovákem a se štípačkama. Pokud se na to necítíš, najdi někoho od elektra. Za :beer: není co řešit.

doporučuji najít někoho od elektra. Ve zdroji je napětí vyšší než bezpečné a správně by tam nikdo, kdo nemá odpovídající zkoušky, neměl lézt, nedejbože ještě něco pájet. Ono třeba takové malé požářiště z "opraveného" zdroje rodinu následně moc nepotěší..

Někdy se to pájení dá obejít tak že se do zdroje udělá díra, strčí se tam pc větřák a napájení se pichne do základní desky. Pak to chce jen zaizolovat drátky po původním.

Je ale otázka jak moc "zahnědlé" teplem už ty součástky má.

Pokud ten zdroj už smrděl /a obyčejný zdroj bez větřáku v provozu smrdí hodně/ doporučiji ho nechat někde přeměřit. Pokud není možnost tak vyměnit