Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc (herní) sestava

Dobrý den, sestavil jsem si svojí pc sestavu:Rozpočet byl kolem 21 000.
Chci jí využívat hlavně na hry (aby tam šli i třeba za dva roky nové hry) internet,hudba,atd.
Takže děkuji za zhodnocení.

Patriot DIMM 4096MB DDR II 1066MHz PDC24G8500ELKR2 EP
product.jsp
Asus EAH4870/HTDI/512M, PCI-E
product.jsp
Western Digital Caviar SE16 WD6400AAKS - 640GB SATA II
product.jsp
LG GH22LS30 černá bulk
product.jsp
Enermax PRO82+ 525W
product.jsp
Microsoft Windows Vista Home Premium 64bit CZ OEM
product.jsp
AMD Athlon 64 X2 6000+ (socket AM2) BOX ADX6000CZBOX
product.jsp
Gigabyte GA-M57SLI-S4 - nForce 570 SLi
product.jsp

*Omlouvám se že je to na přeskáčku ale házel jsem to tam jak to mam v košíku.

Takže prosím o recenzi.

A nějakej podobně dobrej v nižší cenové kategorii by nebyl já všechen rozpočet narval do grafiky atd. takže na tyhle celkem důležitý věcičky nezbylo nevíš kde by se dalo ušetřit.........já fakt se muím vejít do těch 21 + -

Každopádně si na to chlazení připlatím.

Pokud je tam i jen box chladič (tady AMD), tak nechápu něčí výtku, proč by měl shořet? To je při běžných okolnostech trošku dál od pravdy. Pokud byste chtěl procesor nějak extra přetaktovat - tady pak docela chápu, co by ne. Pokud přetaktovávat nebudete, má pro Vás změna větráčku smysl spíše při úvaze - chci tišší chladič.

Můžete ušetřit na grafice - od Gigabyte vyjde na CZC o cca 500 Kč méně:

product.jsp

Pokud Vám jde o poměr cena/výkon, nebudete třeba taktovat, máte víceméně cenovou hranici - i 800 MHz paměti postačí - ušetříte.

Také ušetříte cca 400 Kč změnou procesoru za 65nm verzi 6000+ (také box chladič), která je i úspornější (125W vs. 89W):

product.jsp

Edit: Za takřka stejnou cenu Asusu HD 4870 je, i skladem (!), GigaByte GTX 260 Core 216 OC (6 866,- Kč), jejíž snad jednou z mála výraznějších možných slabin je možná udávaná vyšší hlučnost v zátěži [teď mě kamenujte :-p].

Když tak hrozně řešíš peníze, tak si kup desku od Asusu s čipen Intel.
product.jsp
Jsou taky levný a na rozdíl od tohohle maj daleko větší výbavu. Aspoň až za rok budeš něco dokupovat, tak ti to tam půjde a nebude tady příspěvek: "mám tuhle desku a chci upgrade" K tomu si sežeň třeba nějakej starší C2D a máš vyhráno

Blue Storm II je opravdu docela fajn, stojí i méně peněz, pokud chcete levnější a stále kvalitní zdroj, ale - je minimálně kousek hlučnější, a také pochybuji, že bude stejně účinný/efektivní. Enermax PRO82+ 525W (a podobné/lepší) je vskutku pro náročnější uživatele slušná volba.

Bejt tebou, udělám to takhle:

Fortron 500w
2 GB 800 mhz ram cl4 (4GB jsou zbytečný, a´t si říká kdo chce co chce) navíc můžeš kdykoliv přikoupit
chladič cpu ArcticCooling Freezer (64)

a hned si ušetřil na lepší základní desku... ;-)
No a pokud opravdu řešíš peníze a chceš mít dobrej komp, tak si windowsi seženeš určitě někde jinde, než v ochodě za 2700,-... :i::-x
Navíc nevím, jak choděj aplikace a hry na Vistách 64bit... :?: A ani nevím, jestli má cenu kupovat problematické Visty, když už jsou ohlášené nové Windows 7. Já osobně mám XP a budu je mít ještě asi dlouho a spokojeně...

Ok,děkuji za vaše rady já mam XP doma takže neni problém..............prosím o radu jakou základní desku rozpočet 3000,Jo taky jsem přišel na jednu zajímavou věc možná by nebylo od věci dát ty komponenty do nějaké skříně:-D:-D:-D.A ještě mi mam tak 1000 k dobru takže na to hodím nějaký chladič.Jo a můžu ještě obohatit nějaký komponent tak když tak poraďte jaký.
Ale když to objednám bez windowsů tak mi to neotestujou v CZC ne???

No takže už mám vybranou skříň ale potřebuji tu základní desku já na to tak koukam ale pro mě je to opravdu španělská vesnice.........opravdu by mi stim někdo nemohl poradit (rozpočet 2500 +-)
Děkuji za rady

*jo jmenuji se Dioli1 protože sem se chtěl regnout ale omylem jsem tam dal špatnou adresu a ted mi to píše že používám nick registrovaného uživatele:-D(já vim sem pako)

Deska: product.jsp
CPU: product.jsp
Chladič asi ten Freezer 64 ale nemůžu ho na CZC najít :-[ řekněme za 400,-
RAM: koupil 1x 2GB pamět až budeš mít časem víc peněz koupíš tu samou ještě jednou
product.jsp

Grafika: product.jsp
HDD: product.jsp
Zdroj: product.jsp
Palírna: product.jsp

OS: product.jsp

Jestli sem dobře počítal, tak to vychází 19 747,-
+ připočti nějakou budku dle vlastního výběru
(mě se líbí třeba tahle prej je i dobrá product.jsp)

Si blázen. 4 gb sou zatím uplně k ho*nu. Ty si je ale koupíš a protože už nemáš prachy, tak si musíš koupit šit desku, nebo šit procák ... :x: Si to kupuješ na hry, nebo na machrování typu "heč, já mám 4GB RAM, kdo má víc" a ostatní budou říkat "heč, mě ta samá hra má dááleko víc FPS, než u tebe ..." ]:)

Tak když nechceš, tak nechtěj ... nikomu to necpu. Ale u intelu není problém dostat z např 2,8GHz až skoro 4 Ghz a tím dosáhnout výkonu dááleko dražšího procesoru... sem zvědav, čeho docílíš s CPU od AMD za 2000 kč .... Já si za ty prachy sehnal E6750 - ( product.jsp ) Porovnávat výkon tvého AMD a vytaktovaného E6750 asi nemá ani cenu....
tím kočím v této diskuzi. Asi tomu rpzumíš líp. Kup co ty sám chceš...... 8-)