Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Maximální kapacita HDD pro konkrétní desku?

Jak zjistím maximální kapacitu HDD, který bude bez problémů pracovat s určitou deskou?

Nyní mám na stole tyto 3:

EP-4PEA+

Abit BE6-II

K7T Turbo 2 (MS-6330)

Posbíral jsem veškeré zbytky starých PC, a chtěl bych z toho poskládat jakžtakž funkční stroje pro děti (internet, divx, dvd).

Takže jednak mi jde o tyto konkrétní desky a jednak mi jde o to, jak zjistit maximální HDD nebo RAM, když to nenajdu v dokumentaci? Existuje nějaký vzoreček, nějaká pravidla, podle kterých se to dá obecně určit?

všeobecne sa dá len toto:dosky vyrobené pred novembrom 1996 s pôvodným továrenským biosom mali obvykle obmedzenia do 80GB,po novembri 1996 obvykle do 128/135GB,dosky pre pIII/Athlon slotA obvykle pri zapnutej LBA do 235GB,neskoršie low-end dosky obvykle do 320/353GB,mid-range/high end do 500GB,novšie modely už obvykle obmedzenie nemávajú-je to velmi všeobecné a výnimky z týchto pseudopravidiel samozrejme existujú

Mno:-) není to na sto procent ale ta první umí disky nad 137giga, abit neumí disky nad 137giga ale má přidavný řadič co to umí, turbo 2 umí disky nad 137giga.

Co se týče ramek tak u turba jsem měl 3*256 sdram ale lépe jelo 512+256 -rozjet tři sloty byl porod.U abitu si myslím by to mohlo jít taky ale bude to ještě háklivější a u epoxu dáš bez problému 2*512 ddr 400. Gigovky tam dle mě nepojedou.