Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kúpa Dvd napalovačky

pekný večer želám,

potreboval by som vymenit dvd napaľovačku za novší model, kedže stará napalovačka prestala napalovat dvd,je to Lg 4167,

počítač je MB QDI s ata radičmi, tak by som potreboval klasickú, no spoľahlivú napalovačku s kvalitným zápisom, dobrou kvalitou načítania médii, rýchlou s cenou do 800,-Sk

viete mi doporučiť spolahlivý model, máte favorita?

Značka nie je podmienkou

dakujem

a testy na napalovačky sa uz nerobia? bo doteraz som bol na tom že napalovacky su rozne kvality a nie je jedno ktoru kupim samozrejme nemyslim napalovacky v rovnakej cene 500-700 sk napr ale potrebujem ozaj spolahlivu napalovacku co mi vydrzi min 3 roky

dakujem

no o 3 ročnom testovaní som nepísal skorej som mal na mysli či neodíde po 2 rokoch napalovania, náročný moc nie som kedže naposledy som napaloval asi tak pred rokom aj to nie pre mna, doteraz mi spolahlivo napaluje v pc cd rw Asus - asi 5 rok, len potrebujem dvd napalovacku, potrebujem napalit asi 15 dvd diskov a prehadzovat to na druhy pc alebo si pozicivat napalovacku od druheho sa mi neche tak kupim rovno novu

ešte ma napadlo, známi mi vraveli že aj táto napalovacka co mám by sa dala opravit mozno, posledna sanca je prepalit firmware, nemám co stratiť?

ona napaluje cd ale dvd a dvdrw vobec vypise chybovu hlasku ak prepalim firmware mozem odpalit pc alebo len dvd?

dakujem

vypise chybovu hlasku

To je od ní hezké. Nějakou konkrétní?

Přepálením firmware se zničí nanejvýš vypalovačka. Když přestalo fungovat vypalování DVD, nový firmware to těžko spraví. Je to prostě spotřební zboží, které se v záruční době mění, po ní vyhazuje.

Možná půjde, možná nepůjde… Je to pro průměrně zručného člověka levný pokus o prodloužení životnosti… Pokud se nezadaří, stejně jsi měl v plánu koupit novou, ne? A s životností si nedělej starost, jak bylo uvedeno výše - v záruce se vymění, po záruce stejně musíš koupit novou…
K.