Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook do 10.000,- Kč

Dobrý den,

potřeboval bych vybrat notebook v ceně do 10.000,- Kč. Je určen pro dítě, kterému je 10 let. Důležité je, aby měl wi-fi. Úhlopříčka alespoň 15.4". Díky za rady

Komentář

Ono slušné do 10 000 Kč jsou s OS většinou jen malé netbooky. Klasické notebooky s OS Windows do této ceny/limitu dělá eMachines (E510, E620), což je tedy naprostý low-end (lépe se jim vyhnout).

Dá se sehnat s OS Windows v základu rozumně použitelný, např. HP 550 (můj tip), ale cena bude lehce nad 10 000 Kč, spíše atakující 11 000 Kč.

Jinak většinou se vše objevuje (notebooky 15,4) v této/do této ceny, pomineme-li nějakou akční cenu/nabídku, buď pouze s Linuxem nebo FreeDOS, což pro dítě nemusí být v jistých situacích právě nejrozumnější (?).

Pokud je to na doma a počítač se nebude často přenášet, byl by lepší klasický PC, který bude mít za ty peníze vyšší výkon. Notebook 15.4" bude pro 10leté dítě docela těžký a v této cenové kategorii bývají celkem problémové značky. Kdybych si měl vybrat, asi bych si koupil HP550.