Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s Ubuntu na klíčence

Nainstaloval jsem si na USB Flashdisk Ubuntu 8.10 a k němu řadu programů a tiskáren, což je pro laika zejména v případě tiskáren práce pro vraha. Vyzkoušel jsem jej asi na třech počítačích a všude jsem z něj standardně nabootoval do grafického režimu a mohl na něm pracovat (včetně win-aplikací ve Wine).

Dnes jsem si stáhl z netu všechny aktualizace a nastavil české prostředí a českou klávesnici. Když jsem následně rebootoval, dostal jsem se jenom do textového režimu a do grafického se nepropracuji ani na opakovaný příkaz "startx".

Předpokládám, že ten USB-FD má dvě partitions a že se ve Windows ke konfiguračním souborům stejně nedostanu a i kdybych to zkusil v Linuxu nabootovaném z CD, tak s ohledem na mé znalosti a zkušenosti s posledně zmíněným operačním systémem by byl efekt nulový.

Proto se táži, zda je nějaká možnost to dostat zpět do původního stavu, či zda musím celý USB-FDD znovu přeinstalovat. Předesílám, že do druhé varianty se mi moc nechce; bylo na tom dost uděláno dost práce.

- něco to píše?

Chybová hláška to nebyla a jinak já bych ji stejně neuměl ani nijak zkopírovat. Navíc moje krátkodobá paměť je natolik krátkodobá, že bych tu hlášku od vypnutí Linuxu do naběhnutí Windows stejně zapomněl.

Fórum Ubuntu jsem zběžně projel, ale tenhle problém nenalezl.

na ubuntu fore je plno rad...napriklad:

zaloha xorgu

sudo cp /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf_bak

zmazanie xorgu

sudo rm /etc/X11/xorg.conf

nakoniec vytvorenie xorgu noveho

sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg

Nonot a Spider díky, ale už je vymalováno. Při dalším bootování se začaly projevovat chyby disku (I/O error), takže jsem musel přeinstalovat.

Ale vaše rady určitě využiji, přepokládám, že se to při příští instalaci (včetně počeštění a aktualizací) bude chovat stejně.