Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno napětí - Nevím, jestli je něco se zdrojem

Dobrý den, prověřil jsem napětí pomocí speedfan s tímto výsledkem:
Vcore1 1,58V
Vcore2 2,59V
+3,3 1,78V
+5 3,76V
+12 7,1V
-12 5,94V
-5 1,99V
+5 3,9V
Nevím, jestli je něci se zdrojem, nebo měření je nepřesné, zdroj mám 400W. Prosím o radu, jak postupovat, díky.
Změna předmětu, původně: napětí (LaKr) (Kráťa)

Jiříku, Jiříku, tys to poplet. Ono je to totiž tak, že právě napětí změřená BIOSem jsou poněkud ... zavádějící. A protože ostatní programy, včetně SpeedFanu, nemají jiný zdroj dat, než měření BIOSu, tak i jejich údaje jsou nevěrohodné.
Nezbývá, než měřit voltmetrem...

Na tej zbernici je pripojeny meraci cip.
Citat udaje z toho cipu moze hociaky program s dostatocnymi pravami a schopnostou rozpoznat ten cip, vratane BIOSu a Speedfanu.
Precitane udaje sa musia prepocitat podla toho, ako je ten cip zapojeny, a to Speedfan nevie. BIOS ano, pretoze ho vyraba vyrobca zakladnej dosky.

No, a k tomu jsem směřoval: BIOS i jiné programy měří napětí těmi samými obvody. Údaje naměřené BIOSem jsou tedy ty nejvěrohodnější - a pokud věrohodnost výsledků měření BIOSem je pochybná, tak věrohodnost měření ostatními programy je tím pochybnější. Dá se říct, že věrohodnost měření programy třetích stran je podmíněna věrohodností měření BIOSem.

Podívej, já nevím, jak je to přesně implementované, jestli se SpeedFan dotazuje BIOSu a využívá jeho rutiny, nebo jestli komunikuje s tím čipem a počítá si to po svém. Ale co vím docela určitě, že už jsem viděl pár počítačů, kde to v BIOSu bylo dobře a v programech typu SpeedFan byly nesmysle. A protože toho o tom víme oba ho..tak se nebudem hádat. ;-)