Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Videa

Dobrý den.
Potřebovala bych vědět, zda k tomu, co bych chtěla udělat je nějaký určitý program nebo to jde např. i Movie Makeru.
Je to i u fotek. Vezme se nějaká fotka, vystřihne se postava a tu potom můžeme vložit na nějkaé jiné pozadí, např. krajina nebo interiér místnosti. Na konečné fotce je tedy potom postava třeba v té místnosti.
Jde to tak i u videí? Myslím tím vystřižení nějaké postavy z videa a její vložení na jiné pozadí. Hýbala by se?

Děkuji za odpověď.

(Moc se omlouvám, ale vysvětlování není zrovna má silná stránka :-(.)

Jde to i bez profesionálního videostudia. Říká se tomu klíčování a spočívá v tom, že tu hýbající se postavu natočíš kamerou na nějakém kompaktním pozadí (nejčastěji se používá modré nebo zelené), přičemž postava nesmí mít na sobě oblečení, jehož barva by se rovnala nebo i jen blížila barvě pozadí. Takto natočené záběry pak v nějakém střihovém programu, který má funkci "transparency" vložíš do jiného obrazu a vyklíčuješ barvu toho původního pozadí. Barevná pozadí (plátna) na klíčování by se měla dát koupit ve specializovaných obchodech s videokamerami nebo fotoaparáty.

Z free programů to neumí, myslím, žádný, tedy ani Movie Maker. Já pracuji v dosud nepřekonané Adobe Premiere 6.5, ale umí to např. Ulead Video Studio 10, Sony Vegas,Canopus Edius, Pinnacle atd. Bohužel, tyto programy nejsou zdarma. Přesto bych Ti doporučila buď zmíněnou Premiere anebo Ulead Video Studio 10, kde je i vložena krátká vzorová sekvence klíčování na zelenou barvu. A dokáže pracovat s mnoha formáty videa.