Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ovladač monitoru

Ahojte, pořídil jsem si 20" monitor s rozlišením 1680 x 1050 a nikde k tomu nemůžu sehnat ovladač ani přiložené CD nepomohlo. Nevíte někdo kde hledat.
Předem díky.

Tzv. ovladač monitoru není nic jiného, než seznam režimů které monitor umí (abych nekřivdil: Jsou tam i jiné údaje, ale ty využijí pouze skutečně profesionální, tedy velmi drahé, grafické programy). Ty to údaje je počítač schopen načíst přímo z monitoru nastaví-li se typ monitoru Plug and Play. Pokud v seznamu požadovaný režim chybí, tak buď jej monitor neumí, nebo se driver grafické karty domnívá, že jej monitor neumí, nebo je prostě driver grafické karty nevhodný či vadný.