Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD - záchrana dat

Dobrý den, pokoušel jsem se již v hledání najít, zda se zdepodobný případ neřešil, ale bez výsledku. Chtěl bych se zeptat jak vyřešit situaci, která nastala. Odešel mi starší počítač, jenže bohužel neměl jsem zálohovaná data z HDD, proto jsem si jej ponechal. Teď jsem si nechal připojit starý HDD do nového počítače s tím, že si data přenesu, ale bohužel načetl se pouze jednou, poté mne to již nikam nepustí a stále mi to hlásí, že disk není naformátován a zda si přeji jej naformátovat. Jde o 40 GB HDD rozdělený na 2 20 GB části, jedna se načte bez problémů, druhá, kde se data nacházejí bohužel ne.

Chtěl bych se proto zeptat vás zkušenějších, jestli je nějaká šance alespoň se do té druhé části HDD dostat a data zachránit, nebo je nutné vyhledat odbornou pomoc a nechat to na nich?

Přínosný článek o záchraně dat z harddisku. (reklama) (los)

Zakladni pravidlo prefesionalnich odborniku je, vubec na to nesahat, uz vubec ne nejakym obnovovacimu softy, tim klesa procentualni uspesnost zachrany dat a stoupa i cena za obnovu. Zanes to do Lama expert www.lamaexpert.cz.
Mne uz tam obnovili asi 6 disku a tohle mi tloukli vzdy do hlavy ...

no nejsi moc konkretni.

jak jsem psal vyse, je to risk, bud to odneses do servisu a nebo to zkusis sam s tim, ze budes na 99% pocitat s tim, ze jsi o data prisel.

starsi pocitac - takze se da predpokladat FAT32 system souboru ?

nejednodussi vec - stahni nejaky CD live linuxu a zkus to pres linux, nekolikrat jsem zachranil data takto jednoduse, ve windows se to tvarilo jako nenaformatovany a linux to v pohode precetl.

dalsi moznost je zkusit se podivat treba pres ranish partition manger, zda se nepojebala FAT tabulka, na FAT32 se mi to nekolikrat stalo a pak je to o tom vedet jak byly rozdeleny oddily a zkusit je jakoby vytvorit v Ranishovi, ale to uz musis nastudovat, neni to uplne trivialni. (navod na Ranish partition manger najdes na google.)
Nevim jake jsou moznosti ve vokennich programech, zkus pohledat i navody na partition magic, treba tam neco bude.