Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem průhlednost png v PHP

Zdravím, není to můj obor tak se nezlobte...

Potřebuji po někom napsat v PHP (protože sám jej neumím) zdroják načítání png obrázku na server a zobrazení tohoto png na webu. Problém je, že průhlednost nefunguje a na webu se zobrazuje za ikonou bílé pozadí. Na to, že za to platím, dostávám odpověď:

nic s tím neudělám, to způsobuje zastaralá funkce na úpravu obrázku v php

ptám se: má ten člověk pravdu? a nebo se mi snaží jen vymluvit a je líný pracovat? :-)

Jestli je ten obrázek někde úplně průhledný a někde ne použij *.gif
Jestli je ten obrázek někde ploprůhledný (např.: 50% krytí) jedině *.png ale tuto jeho vlastnost podporuje jen IE7, Mozilla, Opera a některé další chytré prohlížeče, v IE6 a starších to nejde.

Co to má solečného s PHP sem z dotazu nepochopil, jedině že by php-skript přeukládal obrázky do PNG z jiných formátů ale ty kromě GIFu nemají žádnou průhlednost, takže nechápu co to má sploečného s PHP.