Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sdílení internetu přes LAN

Dobrý den, snažím se propojit 2 PC aby se daly hrát hry a aby se sdílel internet. V mém PC mám 2 síťové karty (jednu na desce a druhou v PCI-RTL8139). Internet mám od o2 pro 4 PC. Do síťovky na desce mám natáhlej internet a do té druhé mám propojený počítač z vedlejší místnosti. Ale je to propojené nekříženým kabelem. Proto mi k tomu prodejce přidal takovou mrňavou věc, která má na jednom konci samec a na druhém samice a převádí to prý z normálního na crosswire. Situace je taková: firewally vypnuté, počítače propojené. Vše bylo podle tohodle návodu. Mám povoléné sdílení, nastavenou DNS a výchozí bránu ale hraní nejde a internet taky ne. Mělo to sice chvíli snahu jako že naběhl google a z czc.cz to načetlo jenom faviconu a pak "stránka nelze zobrazit". Připojení se na obou PC tváří jako že funguje. A ještě když mám nastaveno na sdílený internet tak mi u mě internet nejde. Nevíte co s tím? Díky

//Počítač s internetem
Integ.-IP/DNS-Automaticky, povolit sdílení internetu
RTL8139-IP:192.168.0.1, Maska: 255.255.255.0, Brána: 192.168.0.1, DNS: 192.168.0.1

//druhý PC
Integ.-IP:192.168.0.2, Maska: 255.255.255.0, Brána: nic, DNS: nic

//Windows Firewall vypnut, ESET Smart Security taky vypnut.

Nerozumím otázce a vůbec tvým myšlenkovým pochodům (bez urážky).

Máš-li router, proč šaškuješ s nějakým pakárnovým sdílením internetu ve Windows? Připoj všechny počítače do routeru a máš to hotovo.

edit: jinak z tvé konfigurace IP je celkem jasné, proč to nefunguje.

když lezeš na net, má být zapnut jak firewall tak dejme tomu antivir.
všechny tvoje potřeby řeší router. wan rozhraní nastavuješ na to co ti dal poskytovatel (kyslík), ne co vyčteš kdesi na netu a nevíš proč.
vnitřní síť lan pro všechny tvoje počítače si nastavíš tak, aby se ti nehádala s wan.

postup je např. ten že:
- z návodu nebo z nálepky na routeru zjistíš default adresu routeru, případně ho vyresetuješ,
- adresu routeru dáš do příkazového řádku prohlížeče (tvoje síťovka musí ležet ve stejné podsíti, nebo mít nastavené dhcp získání adresy),
- necháš nebo změníš adresu routeru=lan podle potřeby na novou hodnotu, případně se v prohlížeči přihlásíš na novou adresu routeru,
- nastavíš hodnoty wan,
- pokud máš tak i wifi,
- u všech pc nastavíš lan: tcp/ip na statické či dynamické adresy podle tvého vkusu, branou je adresa routeru, dns já dávám rovnou podle poskytovatele.

Podle mě v tom máte trochu zmatek. Bylo by dobré napsat jaká všechna zařízení máte od O2 a co přesně jste dostal za mrňavou věc od prodejce (nějaký název výrobce a typ),protože podle toho co píšete se to nedá určit (třeba je to jen splitter). Obvykle O2 dodává přednastavené zařízení zvané router, do kterého se každý PC připojí a vše by se mělo nastavit automaticky (samozřejmě je třeba mít v počítačích ve vlastnostech síťového připojení nastaveno vše na automatiku). Druhou síťovou kartu v PC nepotřebujete.

Ta malá věc je prostě taková krabička, která má na jednom konci LAN samice a na druhém samec. Prý to "udělá" z nekříženého kabelu křížený. Co se routeru týče ten máme. Je v baráku vzdušnou čarou 20m od mého počítače a 25m od vedlešího počítače. Bohužel není bezdrátový. Jako řešení mi přišlo sdílení internetu.

to už je tak nějak jasné z minulé odpovědi.
dobrá; vede k tobě kabel z routeru. to znamená že pořebuješ switch na rozbočení sítě.
- nastavíš si na obou počítačích ip adresy z rozsahu toho routeru (při ručním nastavené se musíš domluvit s majitelem routeru, ať se mu netrefíš do obsazené adresy),
- branou bude ip routeru,
- dns může být taky ip routeru, nebo raději dns skutečného poskytovatele.
jestli je na routeru zapnuto dhcp na lan výstupech, můžeš na svých pc udělat totéž a víc se nestarat.
pokud bys měl notebook s wifi, potřebuješ k němu ap v módu bridge.*

tím že budeš mít své pc v síti s cizími bytostmi, nutně potřebuješ zapnutý firewall (může stačit ten xp), je vysoce nedoporučeno mít xp home (anonymní přístup ale jde zakázat), tvé sdílené adresáře by neměly být \viditelné ale \neviditelné$, i u home by sis měl pohrát s přístupovými právy k adresářům (acl).

*) edit: protože jednoduché ap je dokonce dražší než wifi router, a přitom výskyt ntb doma nebo ve vaně není nic neobvyklého, šlo by využít co tu nedávno popisovali - místo switche koupíš wifi router, s tím že nebudeš zapojovat vstup wan, a využiješ jen lan část jako switch.
- protože router mívá svoji pevnou vnitřní adresu, musíš nastavit nějakou volnou z rozsahu, který poskytuje router před tebou. ten má dejme tomu svoji ip 192.168.0.1, do které se mu nesmíš montovat. dále nejspíš poskytuje dhcp v celém rozsahu adres 192.168.0.2-.254, což se nehodí. domluvíš se majitelem, ať dhcp v nastavení omezí na rozsah 192.168.0.100-.254 (taky by mohl dhcp úplně vypnout). zároveň se s ním domluvíš, které volné adresy si zabereš pro svůj wifi "router" a své pc, dejme tomu 192.168.0.50-.59
- takže svému pc1 nastavíš ip 192.168.0.51, bránu (i dns) 192.168.0.1
- wan vstup svého wifi routeru nezapomeneš přelepit páskou, jeho default ip adresu (v manuálu/na nálepce) zadáš do prohlížeče, v nastavení mu změníš ip na 192.168.0.50, wan vstup změníš třeba na 10.1.1.1
- ať se vám pak nehádají dva dhcp servery na síti, bude dobré když u wifi routeru dhcp vypneš.
- až po nastavení připojíš kabel od předchozího routeru do některé tvé zásuvky lan1-4
- dalším tvým pc i wifi notebookům budeš ručně nastavovat ip 192.168.0.52-.59, podobně jako u pc1
hotovo.
a tu druhou síťovku realtek bude rozumnější deaktivovat, nebo rovnou vymontovat.

Co se routeru týče ten máme. Je v baráku vzdušnou čarou 20m od mého počítače a 25m od vedlešího počítače.

tak nějak jsem zmaten, kde je teda tento rourer v cestě, a pokud má tazatel dhcp nastavení (druhou síťovku prosím zakázat nebo vyrvat ven), bylo by moudré kdyby napsal svou konfiguraci

ipconfig -all

podle ip snad poznáme zda je za routerem upc, nebo za tím domácím.

že však jeden kabel potřebuje "rozswitchovat", na tom trvám. jinak při nastavení sdílení internetu dopadne jako teď, čili blbě.