Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sdílení internetu přes LAN

Dobrý den, snažím se propojit 2 PC aby se daly hrát hry a aby se sdílel internet. V mém PC mám 2 síťové karty (jednu na desce a druhou v PCI-RTL8139). Internet mám od o2 pro 4 PC. Do síťovky na desce mám natáhlej internet a do té druhé mám propojený počítač z vedlejší místnosti. Ale je to propojené nekříženým kabelem. Proto mi k tomu prodejce přidal takovou mrňavou věc, která má na jednom konci samec a na druhém samice a převádí to prý z normálního na crosswire. Situace je taková: firewally vypnuté, počítače propojené. Vše bylo podle tohodle návodu. Mám povoléné sdílení, nastavenou DNS a výchozí bránu ale hraní nejde a internet taky ne. Mělo to sice chvíli snahu jako že naběhl google a z czc.cz to načetlo jenom faviconu a pak "stránka nelze zobrazit". Připojení se na obou PC tváří jako že funguje. A ještě když mám nastaveno na sdílený internet tak mi u mě internet nejde. Nevíte co s tím? Díky

//Počítač s internetem
Integ.-IP/DNS-Automaticky, povolit sdílení internetu
RTL8139-IP:192.168.0.1, Maska: 255.255.255.0, Brána: 192.168.0.1, DNS: 192.168.0.1

//druhý PC
Integ.-IP:192.168.0.2, Maska: 255.255.255.0, Brána: nic, DNS: nic

//Windows Firewall vypnut, ESET Smart Security taky vypnut.

Podle mě v tom máte trochu zmatek. Bylo by dobré napsat jaká všechna zařízení máte od O2 a co přesně jste dostal za mrňavou věc od prodejce (nějaký název výrobce a typ),protože podle toho co píšete se to nedá určit (třeba je to jen splitter). Obvykle O2 dodává přednastavené zařízení zvané router, do kterého se každý PC připojí a vše by se mělo nastavit automaticky (samozřejmě je třeba mít v počítačích ve vlastnostech síťového připojení nastaveno vše na automatiku). Druhou síťovou kartu v PC nepotřebujete.

Co se routeru týče ten máme. Je v baráku vzdušnou čarou 20m od mého počítače a 25m od vedlešího počítače.

tak nějak jsem zmaten, kde je teda tento rourer v cestě, a pokud má tazatel dhcp nastavení (druhou síťovku prosím zakázat nebo vyrvat ven), bylo by moudré kdyby napsal svou konfiguraci

ipconfig -all

podle ip snad poznáme zda je za routerem upc, nebo za tím domácím.

že však jeden kabel potřebuje "rozswitchovat", na tom trvám. jinak při nastavení sdílení internetu dopadne jako teď, čili blbě.