Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prubuzení televize z režimu STANDBY po zapnutí setoboxu

Dobrý den.
Mám televizi GRUNDIG LENARO 32 LXW 82-8620 DOLBY. Perfektní obraz, skvělý zvuk. Má ale jednu vadu. Po zapnutí setoboxu, nebo jiného externího zdroje signálu, se neprobudí z režimu STANDBY. (pokud je televize již zapnutá tak se přepne) V reálu to znamená napřed vzít ovladač od televize, zapnout, pak teprve zapnout setobox. (starčí televizor se zapíná, takže setoboxem to není). Dá se toto nějakým způsobem odstranit? V servisním menu jsem nic na nastavení nenašel. Nebo by to vyřešil setobox přímo od grundigu DTR 1760 Micro?
Za odpověď předem děkuji,

Ale, blbost, každá telka se probudí ze stand-by, když dostane signál na scart.

Jenže "zapojení" scartů je fakt hodně, jestli tuhle telku neprobudí ani nic jiného než právě tenhle setbox, tak jí asi chybí na scartu správný "dráteček".

lk - buď konkrétní, jaká TV?
Asi jsem blbej, ale ještě jsem takovou nepotkal. A můžu tě upozornit, že už jsem jich pár viděl, a všechny propojeny Scartem s 21 piny.
n.př. doma 2TV, HDD rekorder, DK, a stb od UPC - a nic.

promiň, myslel jsem že to je standard, moje i známých televize to dělají, je to funkční, např. když do videa zastrčíš kazetu s vylomeným zobáčkem, video se probudí, začne přehrávat a televize se taky probudí a zobrazuje to. A nemusím zmáčknout nikde nic, všechno samo.
Proč to někdo dělá jinak, tedy nechápu..
Pravda, nedávno jsem u někoho viděl jakousi Toshibu 55cm, a tu taky setbox nezapnul - pomyslel jsem si, že to jsou oba křápy a neřešil to.
Ale po nástupu dvb-t je to vidím nejžádanější funkce ;-)

zase budu v opozici - ale na mnoha ovladačích od DVD,HDD,STB, lze nastavit ovládání TV - t.j. zapnutí, vypnutí,postupná volba kanálů, zeslabování-zesilování zvuku, ale že by dokázali při zapnutí probudit TV ze Standby, to ani náhodou.

Jak? Kde? já na to nepřišel. Já neříkal, že to nejde, ale oznamoval jsem, že také musím zapínat dvěma dálkovými.
Ale přidám perličku. Jednou jsme denně hráli s kapelou na Staromáku na vánočních trzích. Přímo naproti podiu byl obchod, kde měli za výlohou snad 6 televizorů (a všechny puštěné). Kolega jednou vzal z domova dálkové od TV a přepínal jim to, zesiloval, zeslaboval... V krámu měli pozdvižení. To byla prča.

Pokud vím, jediné používané povelové piny jsou kolík č.8, třístavový. Přepíná AV - TV -16:9

a někdy i kolík č.16 - přepíná RGB/kompozit.

Všechny ostatní jsou signálové.

Je ovšem pravda, že takový bordel, jako v zapojení SCART se jentak nevidí. U nás by se mělo vyskytovat převážně tohle zapojení:

scart.html

S největší pravděpodobností to je ta osmička. Matně si vzpomínám, že se to kdysi řešilo ještě dávno před érou SetTopBoxů - někdo měl problém, že když mu zapnulo video aby si samo něco nahrálo, tak mu to spustilo i televizi. Některý telky mají dva SCARTY, možná se chová každý jinak.

Očekávám, že pin číslo 8. Zkuste ho vycvaknout, zda toto chování zmizí. Myslím, že vámi zmíněné přístroje reagují na stejný "povel", který se používá pro vynucené přepnutí do AV režimu. Zdaleka to ale nelze považovat za standardní chování. Když si naprogramuju na settopboxu nahrávání, tak mi to taky zapne televizi? Značky jako Sony, Philips, Panasonic se takto nechovají.

edit: pozdě :)

Ale přece;-)

tady je o tom taky diskuze, ti co jim to takhle funguje se tváří nevěřícně, že to někomu nefunguje - stejně jako tady:-)

http://www.digizone.cz/clanky/ctyri-z-domazlic-muz- 28/nazory/

set top box ti televizi nezapne, protože video se připojuje k jinému scartu - a to je možná právě ono

a jak právě zjišťuji v jiných diskuzích, podobný problém je i s HDMI - některá zařízení spolu komunikují a přepnou se sama, některá nikoliv.

set top box ti televizi nezapne, protože video se připojuje k jinému scartu - a to je možná právě ono

Tohle jsem příliš nepochopil. Já se ani nesnažím se dopídit toho, jak k tomu dochází, jsem přesvědčen, že to dělají jen některé značky televizorů, nezávisle na tom, jaký zdroj AV signálu se k nim připojí. Je samozřejmě možné, že takto reagují jen vybrané vstupy, to nevylučuji. Toto chování ale nelze navodit na všech televizorech. A jsem tomu rád, tato funkce by mi nevyhovovala. Už to automatické přepínání do AV by mělo být možné deaktivovat, aniž by bylo nutné odpojovat pin č. 8. Nikdo asi nemyslel na to, že by někdo například chtěl do rozvodu s více TV pouštět signál z VCR/DVD (frekvenčně modulováno), aniž by stál o to, aby se mu televize, napojená přímo, přepla tamtéž automaticky.

Myslel jsem to tak, že když normálné zapneš STB tak to pošle signál na osmičku toho SCARTU pro TV, aby ji to přepnulo na AV vstup (a některou to zřejmě dokáže i probudit). Ale když naprogramuješ STB na nahrávání, tak by měl logicky přepnout na AV vstup to video (které je připojené ke druhému SCARTU), nikoli tu TV (takže by ji ani neprobudil, i kdyby to uměla). Snad jsem to moc nezamotal.

anarchist - až do teď jsem tě měl za znalce.
Ale jestli máš doma ještě nahrávání na analogovou kazetu, tak to tě teda lituju, a nějak mi to hlava nebere.
Vzbuď se.
Jinak řečeno - doma HDD Pionner, z možností naladt DVB-T + analog, a jakékoliv nahrávání ať už z analogu, nebo, z DVB-T a potom přepis na DVD - žádný problém.
I když se přiznám, že se pouze nahrává /na LP/ kdejaká blbost- ale to není můj případ - jenomže - bod č.1 - ženská, má VŽDYCKY pravdu, a pokud jí nemá, platí bod č. 1.

Přečtěte si, prosím, můj příspěvek znovu! Je to přesně naopak. Z nahrávání DVB->VHS se mi ježí chlupy (viz Nahrávat totiž z již tak bídného DVB-T na analogovou kazetu, to je už na mě moc). Z toho také plyne, že já jsem ten poslední, kdo by to praktikoval. Mám kombinovaný DVB-T/DVB-S rekordér s HDD, z kterého si dle potřeby nahrávky stáhnu přes USB a za pomoci authoringového programu přepracuji na DVD-Video.

Něco podobného bych rád i já. Můžu poprosit o model, který používáš? Případně o nějakou radu na co si dát pozor při výběru. Chtěl bych HDD rekorder + DVD + DVB-T + výstup 5.1.
Jde mi o to, aby ta nahrávka z HDD šla jednoduše stáhnout do PC, v nějakém inteligentním formátu. Některé tyhle HDD rekordery prý používají vlastní formáty, které jsou pak v PC nepoužitelné. V technických popisech některých modelů jsem se ale o použitých formátech nic nedočetl...

ptal jsi se Anarchista, odpovím ti já.
Doma Pionner DVR-555 /před tím DVR-520/. Analog + DVB-T, a lze i DVB-S.
Jestli nemáš DK, nebo externí zesilovač, tak na 5.1 zapomeň.
Lze stahovat i do PC, ale protože bych musel mít kabel cca 7m, nepřipadá v úvahu - a taky proč?
Je pravda, že rekordery používají vlastní formát, ale, že by to nešlo přehrát v PC, tak na to taky zapomeň.
Příklad - kamera, z kamery do rekorderu, v rekorderu na DVD-RW, DVD-RW do PC, v PC upravit k obrazu svému - titulky, muzika na pozadí, a další vyfikundace, a je vymalováno.
Film z TV /a je fuk, jestli z analogu, nebo z DVB-T/, nahraje se, po skončení je otázka 5min. na vykopání reklam, a dalších blbostí, které tam být nemusí, a máš jenom čistý film.
Pro tu paní, co se mnou bydlí, a musí vidět kdejakou píčovinu, naprosto ideální.
Nastaví si nahrávání /+10min. na začátku +20min. na konci - protože dneska nemůžeš věřit, že nějaká TV začne akorát - a už vůbec ne Nova, Prima, a v posdlední době i Hallmark a AXN/, přijde domů, pustí si to co potřebuje, začátek, reklamy přelítne za pár sec., a když se dokochá, vrátí se do Menu, a tu blbost, kterou musela vidět, vymaže.
A jen tak mimo soutěž - vždy se musím smát, když někdo shání program na to aby si upravil záběry z kamery. Už mě jich /těch kamer/, prolítlo barákem několik, a vždy plná spokojenost.
A proto úplně nesouhlasím s Jirkou44 - VHS, a rekorder HDD je nebe a dudy.
Chápu, že každý nemá 10litrů, na kvalitní rekorder, ale kdo ho chce, tak existují rodiče a příbuzný, od kterých si lze půjčit, aniž bych musel platit nekřesťanský úroky, kdejakým vydřiduchům v bankách, a nedej příroda, různým Providentům.

Díky za odpověď.

Jestli nemáš DK, nebo externí zesilovač, tak na 5.1 zapomeň

Já mám staré kino s repráky, ale protože je to starý krám, byl bych rád, kdyby ten nový krám měl ty potřebné výstupy. A bych nemusel kupovat ještě zesilovač...

Jinak ten vlastní formát rekorderů jsem myslel tak, že něco uložím na HDD z TV a pak ten HDD rovnou píchnu do PC, a to prý většinou nejde. Když to budu tahat přes DVD, tak je jasné, že to půjde...

...i to starý kino, pokud má Scart, tak to propojíš z rekorderem, a budeš, co se zvuku týká, zívat.
Na to, že by jsi mohl vyndat HDD z rekorderu, a píchnout do PC, zapomeň.
Ono to sice jde, ale to by jsi musel koupit nějaký Sencor, LG, a podobný šunt, a k tomu připlatit, koupit horu kapesníků, a prášky na bolení hlavy.
A schválně - práskni co to je za DK - a snad se nějak dohodnem.

Používám tento model, tvému zadání ovšem nevyhovuje. Nutno ale podotknout, že za tu cenu jde o neobvykle spolehlivé a příjemné zařízení (dnes už je nabídka pestřejší, už to tak výhodně vyznít nemusí). Pokud má mít rekordér i DVD, je třeba důsledně zkoumat, zda rekordér nedigitalizuje i to, co je přijímáno z DVB tuneru. Minimálně ty první na trhu to bez výjimky dělaly, pro výrobce to bylo snažší implementovat (do rekordéru s analogovým tunerem přidali jen digitální). To je ale neakceptovatelné. Už proto jsem se jim raději vždy vyhýbal. Jaká je situace dnes, nevím. Takže ti ani fundovaně neporadím, co by pro tebe bylo vhodné.
/edit: možná přece jen - http://pc.poradna.net/question/view/289713-dvd-reko rder-s-hdd-na-co-koukat-pri-nakupu#re-289763

Více zde:
> TIP: kombinovaný DVB rekordér za příznivou cenu
> Domácí kino, LCD televizor, stará VHSka a digitální vysílání - jak to rozchodit resp. co koupit?
> dvd rekorder s hdd - na co koukat při nákupu
> www.dvbtshop.net

jsem přesvědčen, že to dělají jen některé značky televizorů, nezávisle na tom, jaký zdroj AV signálu se k nim připojí. Je samozřejmě možné, že takto reagují jen vybrané vstupy, to nevylučuji.

. Ano reagují jen vybrané vstupy tzn. scart TV má řídící stavový signál na vývodu 8. Scart video jej nemá tzn. nemůže sám přehodit do módu AV či provést jinou další funkci na kterou dané zařízení má reagovat. Jinak musím dát za pravdu Jirkovi44 ve standartu scart je takový "bordel" (promiňte mi ten výraz) že to svět neviděl. Jednou si pamatuji že jsme museli v jedné várce tv přepojovat Audio vstupy, protože byli tak šikovně zapojené, že při připojení scartu na stereo zdroje šly kanály do sebe.
Výměna za jiný DVBT nepomůže ta TV to prostě musí umět a nepředpokládám, že by DVBT to napětí z TV scartu neuměl poslat.

no, on je bordel i v tomhle. Já jsem v poslední době instaloval STB několika lidem, kteří právě tu možnost nahrávat na VHS video potřebují. Některé kombinace STB/video to video umí přepnout do AV módu, některé ne. Bohužel jsem neměl moc času bádat, jestli za to může video nebo box....A ještě k tomu nahrávání na VHS - nevidím důvod proč vyhazovat peníze za nové zařízení, když to staré ještě funguje a dlouho fungovat bude. Uvědomte si, že stejně slouží jenom k tomu nahrát Ordinaci v růžové zahradě nebo VKV a smazat a tak pořád dokola. A kouká se na to jedním okem od žehlení....

Dobrý den,
mám stejný problém s TV Technika (já vím, je to krám z Tesca). TV signál mám přes IPTV od NETBOXu. Se starou TV vše fungovalo v pořádku. S touhle mám ale stejný problém. Pokud mám připojený IPTV setobox (přes SCART) tak TV nelze probudit ze STADBY (žádným tlačítkem na ovladači ani tlačítky na TV). TV jde probudit jedině když SCART vytáhnu. Po zapnutí připojím zpět a TV normálně funguje. V praxi tedy musím kvůli zapnutí TV první vytáhnou SCART, pak zapnout TV a pak ho tam vrátit. Nedalo by se to nějakým jednoduchým způsobem vyřešit?

Pokusím se setobox připojit přes HDMI a doufám, že s tím problém nebude, zatím ale nemám setobox s HDMI.

Mal si radsej zalozit vlastny dotaz.
To co pises ty neni stejny problem, ptz TV musi ist vzdy zapnut dialkovym ovladacom k TV, nezavisle na tom co je zapojene do scartu, su to technicky (elektricky) 2 uplne nezavisle veci. Ked zapnut nejde tak by som povedal ze je uplne nahovno TV a isiel by som ju reklamovat, alebo mas blby kabel Scart (ktory ma nejak obskurne zapojene piny) ale aj tak TV sa musi dat zapnut vzdy, ak nie tak ju navrhoval idiot a ja by som taku TV okamzite reklamoval/pozadoval iny model alebo idealne uplne ineho vyrobcu, alebo vyhodil.

Vseobecne mozes skusit zo scartu vytrhnut (resp. vykyvat a zlomit alebo vtlacit dnu ak sa da) pin 8, ci to bude furt blbnut. Ale potom ti nebude fungovat automaticke prepinanie na AV.
Cez HDMI by to malo byt OK. Ked nebude tak tu TV by som potom reklamoval duplom. Moze byt ze tam mas nejaky problem so zemnou sluckou, skus vytiahnut antenu (zo STB aj TV apod) ci to potom pojde zapnut (ak ano tak to sa potom da riesit galvanickym oddelenim anteny).

P.S> ak ma TV viac Scart konektorov skusil by som aj druhy.