Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rozlíšenie billlboardu

Zdravím vás,
možno sa niekomu moja otázka zdá banálna,no ja si potrebujem byť istý.
Známy ma poprosil o vytvorenie grafickej podoby billboardu,ktorý bude mať reálne rozmery 5150 x 2400 mm.Keď dám preto návrhu rozmery 515 x 240 mm,nebudú na výslednom billboarde "kocky"?Kvalita JPEG bude samozrejme vysoká,ide mi len o rozlíšenie.Pracovať v reále s obrázkom 5150 x 2400 mm sa mi zdá trochu nepraktické.Grafiku robím,ale toto som ešte nerobil,preto neviem.Ďakujem

Zdravím,

tady jde trochu už i lpi (Line per inch) je třeba si uvědomit, že na bilbord nikdo nebude koukat z 1 metru a z dálky se to sleje. Jinak pokud budete odevzdávat výsledek v jpeg tak Vás v tiskárně proklejou. Správný výstupní formát bude PDF. Jinak všeobecně nejlepší je domluvit se přímo s tiskárnou - tam Vám porádí v závislosti na jejich vybavení.