Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Obr.bmp, kopie: obr01.bmp až obr99.bmp, jak?

Hledám šikovnej způsob, jak vytvořit kopie obrázků tak, aby byl zachován název a přidáno ještě pořadový dvojčíslí.

Příklad: mám obrázek pes.bmp a potřebuju z něj vyrobit např. 65 kopií se jmény pes01.bmp až pes65.bmp

Zkoušel jsem k tomu přiohnout Irfan View, leč nezdařilo se (neumím?). Určitě něco šikovnýho existuje.

Co jsem zatím našel (návody k programům), dokázalo hromadně přejmenovat soubory již existující.

Pavel

1. všechny soubory, které se mají rozkopírovat, dát do jednoho adresáře
2. vytvořit "copy.bat"

copy *.bmp *01.bmp
copy *.bmp *02.bmp
copy *.bmp *03.bmp
copy *.bmp *04.bmp
...až...
copy *.bmp *65.bmp

3. spustit "copy.bat"
4. v TC vybrat všechny soubory, dát hromadné přejmenování Ctrl+M
- Najít ".bmp"
- Nahradit "vymazaz"

Sice nic moc profi, ale funguje to...

profi se to s tím přejmenováním udělá tak, že se vezme libovolný tabulkový kalkulátor,
do prvního sloupce se dá copy *.bmp *
do druhého číslo
do třetího zbytek
a u každýho se zatahne za buňku až na řádek 65
(formát čísla ma každý jinak - upravit)
pak zkopčit do textu (kde se ev. najít/nahradit odstraní nežádoucí znaky)
--
Někde ve svým bordelu mám prográmek na dělání takových cest .