Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zmazanie zlozky kde je na konci nazvu bodka (Vista)

Nazdarek :)
kamosovi sa podarilo dostat z linuxu do Visty zlozku, ktora ma na konci nazvu bodku. Kedze to vsak Vista nedovoluje, tak teraz s tym suborom nie je mozne nic robit (okrem prezerania obsahu), takze ho nemoze zmazat, premenovat a ani premiestnit. Skusali sme aj Total Commander, no ani ten si s tym neporadil.
Je to mozne nejak vymazat z Visty, alebo je jedina moznost LiveCD linuxu (kedze linux uz stihol odinstalovat)?

PS: pouzitie googlu sme obaja vykonali pred napisanim otazky.
PS2: tak vraj nejde ani prezeranie obsahu :-D

ať nabootuje z nějakého tučňáka co bývají vložená cd v časopisech, ten si automaticky přimountuje disky, a tam to smaže.
druhá možnost je zkusit příkazový řádek ve windows (cmd.exe). vlézt do nadřazeného adresáře (frikulínsky "složka"). vypíše si obsah, jméno divného adresáře dá do uvozovek a smaže - viz teoretická ukázka:
(a ze srandy zkontrolujte, jaká jsou práva k tečkovému adresáři)

D:\tmp> dir
 Svazek v jednotce D je DATA_SATA.
 Sériové číslo svazku je E87E-0E4D.

 Výpis adresáře D:\tmp

13.11.2008  01:05    <DIR>          bat
13.12.2008  14:57    <DIR>          s_teckou.

D:\tmp> rd "s_teckou."

D:\tmp> dir
 Svazek v jednotce D je DATA_SATA.
 Sériové číslo svazku je E87E-0E4D.

 Výpis adresáře D:\tmp

13.11.2008  01:05    <DIR>          bat