Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Propojeni dvou PC UTP kabelem

Zdravim mám takovej problém mam dva počítače..PC a notas ... v PC je integr síťovka VIA a v notasu je realtek oba počítače běhaj na MS Win XP profesional... ted k problemu.. když počítače propojim klasickym kříženym UTP kabelem tak oba mlčí jako kdybych žádnej kabel mezi nima nebyl... myslel jsem že mam špatnej kabel..koupil sem teda novej a pořád stejnej problem ..tak sem myslel, že mam odpálenou sítovku na PC() na notasu je OK používam jí každej den v práci pro přístup na net... tak sem dotáhl notas2 od známýho... a copak se nestalo... notas2 se s mojim notasem a i s mojim PC propojí jak má ale prostě muj PC s mojim notasem ne.... tzn kabel mam dobrej i obě sítovky ale pořád nic (sitový kabel odpojen ..na obou pc)... nevíte kde je problem? ..IP jsou nastavený ručně a firewally vyplí..fakt newim :.(

OT: ty koki, po dlhsej dobe zavitam sem na poradnu a pytajucim sa tu uz skoro nadava...
Sniperr: predtym nez kupis switch
-skus iny kabel, ten tvoj moze byt na hrane a s inym PC fungovat, ale s tvojim uz nie
-pozri sa na nastavenia sietoviek oboch PC - skus nastavit rychlost na pevno napr. na 100Mbit, skontroluj duplex, flow control

Tak sem zkusil 5m kabel a připojilo se to ale když hodim na obou PC ping tak tam je 100%ztrata

Příkaz PING na 192.168.0.2 s délkou 32 bajtů:

Vypršel časový limit žádosti.

Statistika ping pro 192.168.0.2:
Pakety: Odeslané = 4, Přijaté = 0, Ztracené = 4 (ztráta 100%),