Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde mi přeinstalovat os

ahoj právě se chystám na přeinstalování os ,kvůli virům atd.. mám windows xp home,vložím tedy orig. instal cd do mechaniky ,nastavila jsem bootování z cz ,vypojila jsem net atd.. když ale pc restartuji napíše mi to pokračuj libovolnou klávesou ,ale at dám cokoliv nic se neděje a normálně to zase přejde na přihlášení -mačkám enter ,mezerník,esc a pořád nic -poradíte? díky

ahoj hele prasaku mám otázku,od včerejška se mi děje taková divná věc ,nastavila jsem si aby se stahování ukládalo na ten 2 hdd (na ten bez windows) a kdykoliv se mi tam něco stáhne já to rozbalím pomocí winrar ,ono se mi to překopíruje na ten hdd a hned se mi jakoby restartuje plocha(všechny ikony zmizí a zase se objevý) ale otevřený 2 hdd už tam není-musím zase na něj najet ručně -čím to může být? nemám si třeba to stahování nastavit na hlavní hdd(s windows) a pak to na ten druhý prostě překopírovat ? může to být tím? pokud máš jiný nápad čím by to mohlo být dej prosím vědět ,díky

ps:soubory - avi videa jsou ok-tima to nebude ;-)

takže těd jsem zapla externí hdd a překopírovala na něj soubory z toho hdd bez windowsu a zase mi zmizela plocha ale tentokrát se objevila hláška -
omezení spuš.dat - v zájmu ochrany pc systém windows tento program ukončil -název průzkumník windows a tak jsem šla po stopě -ovládací panely - výkon a údržba -systém- upřesnit-výkon-nastavení-zabránění spuš.dat(DEP)a tam jsem dala místo toho prvního to zapnout omezení spuš.dat pro všechny programy a služby kromě- a zaškrtla jsem průzkumník windows pak jsem dala restart(myslím,že jsem to tim vyřešila od té doby nic -ale kdo ví ,třeba se to zase objevý) , ale taky tam psaly něco o virech -doufám,že jsem nic nezvorala-před formátem pc jsem tam totiž tuhle hlášku nikdy neměla -asi tam bylo nastaveno tohle rovnou ne? pokud budete vědět zda jsem to udělala správně nebo špatně napište ;-)

a je to tu zase další hláška vzala jsem jiný avi a na zkoušku do z hdd s windows překopírovala na ten druhý bez windows a zase hláška ale tentokrát jiná explorer.exe - v aplikaci explorer .exe došlo k problému a je třeba ji zavřít a zase mi hned zmizely ikony atd . -- nějak to souvisí s tím hdd bez windows (rozdělila jsem při formátu 1 hdd na 2) ,vážně nevím,možná skusím obnovit systém-nevíš čím to je ,vždyt nevím ani co to je explorer.exe ....

Vlez do bedny a zkontroluj kabely od disku. Napájecí, jestli dobře sedí, i datový. Klidně je vytáhni a znovu zastrč. Samozřejmě při vypnutým PC. Můžeš zkusit jinej napájecí konektor od zdroje a jinej datovej kabel.

Když pracuješ jen na tom disku, kde je Windows, tak problémy nejsou? V tom případě je něco shnilýho s diskem. Pokud nepomůže "pogiglat" s káblama, tak honem zálohuj data.

pc mám nový takže na problém ram to nevidím,zkusím to udělat s těmi kabely a pak dám vědět ,tyhle problémy začaly až poté ,co jsem 1 hdd rozdělila na 2 .Jak se dělá ten test disku? konzola? chkdsk-to se zadává do spustit ? díky

Pokud budeš spojovat disk, na kterém NEJSOU Windows, tak nemusíš přeinstalovávat systém, jen asi přijdeš o data na něm. Pravej klik na TENTO POČÍTAČ a vyber "Spravovat", tam najdi položku "Správa disků" a na tom rozděleným disku dáš odebrat oddíly. Tím se celej disk spojí. Pak dáš vytvořit celej jeden novej oddíl, případně to můžeš i naformátovat. Ale pozor, ať vybereš ten správnej disk.

pořád jsem nato nepřišla,u toho zčernalého hdd je napsáno vytvořit nový oddíl-to asi mám dát -pak se mě to ale ptá jaký tip disku chci atd a tomu už nerozumím-pořád nechápu jak docílím toho aby ten hlavní měl tich 300 gb :-|

no možná to dělá i divx codec -chtěl nainstalovat aktualizace a ke konci napsal že se nezdařilo-pak jsem spustila avi soubor na tom druhém hdd a hned ta hláška to exlorer.exe ... ,já mám v pc jen kodeky divx a xvid a doteď mi to vyhovovalo -neznáte nějaký jiný divx codec který je dobrý já mám verzi 6.8 ??? díky

jinak ted jsem si vzpoměla ,když jsem přein.os a instalovala ovladače(po instalaci graf.karty -jsem restartovala pc a hned když se mi objevila plocha a byla tam tahle hláška eror:MARKFUN_LOAD_NT_DRIVER (přeinstalovávala jsem už 2x a vždy tam byla)-NEMŮŽE TO NĚJAK SOUVISET S TÍM VŠÍM CO SE MI DĚJE ?hdd už mám spojený zase do jednoho (to jsem vykoumala)

jj to vim ale snažím se zlepšovat (chce to čas) , no ted mi zase vyskočila hláška po spuštění avi (ale tentokrát vím čím to je jen nevím jak to udělat aby to bylo ok) nainstalovala jsem si codek pack a v něm byl i konec xvid a vše šlapalo a žádná hláška ,ale pak jsem nainstalovala autogk (který má taky v sobě codec xvid) a hned když jsem pak spustila avi(které má codec xvid tak tam byla hláška eror-explorer.exe) dá se to nějak ošéfovat aby se ty kodeky mezi sebou nepraly? u auto gk zkusím neinstalovat xvid ale nevím jestly pak půjde převod -snad se to vyřeší ,abych tady nemusela pořád otravovat

asi sis nadělala v pc kodekový chaos - chce to fak jen jeden balík, pokud rovnou nebyl součástí přehrávače, jako to je u vlc, kmplayer, gom player, ...
já používám jen vlc, a pro konverzi dvd mám právě auto gk. žádný samostatný kodekový balík jsem neinstaloval.

pozn.: až si takto vytuníš nainstalované windows opět k nepoužitelnosti, a mezitím si do "C:\Documents and Settings\...\dokumenty" nacpeš data, budeš mít zajímavý filosofický problém jak přeformátovat zničený systém a nepřijít o data na nerozděleném disku.
(řešením je pouze koupit druhý disk)

dnes jsem zapla pc a hláška nelze číst z disku restartujte pomocí ctrl+alt+del to jsem udělala a nic zase to samé a tak jsem kabel sata který vede do hdd přepojila do jiného sata vstupu(jsou v pc 4) a v pohodě to naběhlo (třeba je vážně špatný ten jeden sata vstup? )-možná to ani nebyl tak úplně problém kodeku-co myslíte chytří lidé ;-) ?
lední brtník: já si právě do pc (dokumenty) nerada něco dávám já to spíše kopíruji na externí hdd (jen je zajímavé ,že s pc mám takové problémy,když přeinstalace os a instalace ovšech ovladačů proběhla naprosto ok -chápete?)
takže ty máš třeba jen vlc (který má v sobě kodeky) a pak auto gk který má v sobě xvid codec? to ti vážně stačí ? já jen že podle mě je dobrý wmp který v sobě bohužel žádné kodeky nemá a pak kmplayer (ten je má ale nejsem spokojena s obrazem ikdyž si tam ručně nastavím kontrast i jas)
myslíte že když příště zapnu pc zase tam bude hláška nelze číst z disku-nebo už jsem to mohla vyřešit? asi napíšu ohledně toho špatného sata nebo hdd prodejci ;-)

je to pár dní a až do ted nic žádná hláška ,dnes jsem zapla externí hdd v v tu dobu mi běžěl v pc jen program flashget , a vjela jsem do složky souborů ,kde mám xvid videa a hned hláška explorer.exe -zase restartování plochy (ikon atd..) a externí hdd se vypnul -ani jsem žádný avi soubor nespustila ,jen jsem vjela do složky ,kde jsou.Tuto hlášku mám pokaždé,když vjedu do té složky (hdd je v pořádku ,udělala jsem i kontrolu vadných sektorů atd . a vše ok. Nevíte čím by to mohlo být -neměl jste někdo podobný problém? je to jako kdyby pc ten externí hdd nějak nepodporoval -nevím ,předem děkuji za pomoc

četla jsem na nějaké stránce ,že prý je to problém kodeků -prý to vyřešili pomocí Combined Community Codec Pack ,ale mě se to nějak nezdá ,kodeky už jsem mělila celkem dost a vždy tam byla ta hláška a tenhle codec co doporučují prý wmp nemusí ani přijmout a přehrát, navíc má v sobě ffdshow a ten mi vždy dělal potíže(ve zvuku praskalo) -co myslíte

takže už mám ten cccp zatím žádný praskot ve zvuku či jakákoliv hláška ,ale pořád nejsem spokojená s kvalitou videa -jsem v tom nastavení nastavila kontrast a jas ale pořád je to světlé (místo aby to bylo třeba černé -je to šedé s černýma kostičkama ) jak to máš nastavené ,díky moc

tak budu muset zkusit jiný kodec protože v tomhle se naprosto nedá nastavit kontrast a jas - nastavila jsem to a ono nic prostě ten obraz vypadá pořád světle a na to se nedá dívat -zkusím vykoumat nějaký jiný kodek
ps: karle ,není zase nějaký fígl na tu hlášku wmplayer.exe ? dík

ahoj dnes mi zase z ničeho nic začala naskakovat hláška wmplayer.exe - po spuštění avi souboru (poté se restartuje avi soubor ale ne složka na externím hdd v které to je-to se dříve také restartovalo s topu hláškou explorer.exe .Nic jsem nepřeinstalovávala - mám wmp10 a ffdshow codec -do ted spokojenost - včera jsem dělala defragmentaci disků pomocí O&O ... -možná je to tím a nebo tím že externí hdd byl v opravně a vyměnili mi ho za dobrý.Tuhle hlášku už jsem zkusila REGSVR32 /u SHMEDIA.DLL ale tím to asi tentokrát není - nevíte jak na tu hlášku wmplayer.exe? Díky (ps: používám i gomplayer ,ale kvůli autogk-kodek xvid -používám i wmp)