Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem internet cez router funguje len pokial je jeden urcity notebook zapnuty

zdravim po dlhsom case s otazkou

mame broadband internet od Netboxu, je zavedeny do routeru SMC Barricade a vo vsetkych 4 LAN portoch su pocitace (3 bedne + 1 nb)
pokial je vsak tento notebook vypnuty, nefunguje ostatnym internet, pokial ten notebook zapeneme, tak internet funguje.

nastavenia:

WAN: DHCP od poskytovatela
LAN: DHCP

pokial je treba dalsie info, doplnim.

potreboval by som postrcit spravnym smerom s investigaciou

diky vopred za napady.

router má na krabici napsanou ip 192.168.1.1, jméno a heslo (admin).
svému pc nastav podobnou adresu ručně a vyplň bránu, nebo to nechej na dhcp.
do adresního řádku prohlížeče napiš routrovu adresu 192.168.1.1, a po přihlášení jako admin nastav co potřebuješ - konfigurace wan vstupu pro net podle providera, mód wifi = "ap", typ šifrování co tvé pda umí.

- prvním obrázkem "wep" se nebudem zdržovat.
- z toho druhého wpa/wpa2 jsem zmaten jak králíček azurit, protože encryption: tkip by mělo znamenat wpa, a aec odpovídá wpa2.
- ten třetí obrázek: žiju v tom že wpa2 = aec, že taková volba by měla být v nabídce "encryption" ... jenže to chce nakonec radius server, tak zpátky k druhé volbě.

ještě tu citnu z jednoho z těch wiki odkazů:

Režim s předsdíleným heslem - PSK pre-shared key (označovaný také jako osobní režim) je navržen pro sítě v domácnostech a malých kancelářích (tzv. SOHO segment), které si nemohou dovolit náklady a složitost autentizačního serveru pro IEEE 802.1X - např. RADIUS server.

co to je za krám, ať vím co si nemám kupovat?

WPA2 kromě změny šifrovacího algoritmu (z RC4 na AES) zavádí také některé jiné funkce. WPA-TKIP s AES šifrováním je pak jakýsi hybrid, který byl uveden před standardizací WPA2.

Obecně platí, že WPA-PSK je plně postačující už s původním šifrováním RC4 (které je dosud běžnými prostředky neprolomitelné), důležité je jen jedno - volba dostatečně silného a dlouhého hesla.

Co se týká Radius-u, tak ten supluje zadávání tohoto výše uvedeného hesla, přičemž k autentizaci se používají vyšší protokoly (např. kerberos) s tím, že autentizační mechanismus je převzat z již existující infrastruktury (ActiveDirectory, obecný LDAP apod.)