Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak otestovat nové LCD

Chci koupit nové LCD, doteď mám zkušenosti jen s CRT.Prodejce poskytuje 3 dny garance na vadné body, potřeboval bych poradit co všechno, jak a čím mám otestovat. (Tj. nechat to ty 3 dny běžet nonstop s nějakým testem ? nebo se ty vadné body musí zjistit vizuálně ? Existuje sw který mi přímo zjistí a vypíše počet vadných bodů ? Na co se mám během té 3 denní lhůty ještě zaměřit?....)

Nokii tester jsem už někdy použil. Vzhledem k tomu, že mám LCD a jeden vadný nemrtvý pixel dávající jinou barvu(mrtvý subpixel), tak v Nokii testu se to neschovalo.
pixel se skládá ze 3 subpixelů, takže je třeba hledat nejen černé, mrtvé body (mrtvé 3 subpixely), ale i jinak barevné pixely (mrtvé 1-2 subpixely)

Test bych doplnil i rovnou kalibrací LCD (případně nalezení dalších vad apod.). Na to používám toto lcd-test ty obrázky jsou moc šikovné.

Koupil bych Samsung tam je garance 0 vadnych bodu,,,,

Program sice nevim, ale jde to i vizualne,,, na pozadi plochy postupne davat plne barvy (nejlepe bez ikon:-p)

cerna,bila,modra,cervena,zelena a koukat,koukat jestli tam neco neni..

v obchode ti to radi predvedou ,, tam muzes taky koukat:-p

Hezký den,
zkuste lcd-tester což je LCD tester. Postupně zobrazuje různé barvy, a vizuálně můžete kontrolovat, jestli některý bod není jiný než zobrazovaná barva. Jinak se to dá i manuálně např. pomocí Windowsáckého Malování nebo jiného kreslícího programu. (vytvořit jednobarevný obrázek velikosti plochy LCD a nechat ho zobrazit na celou obrazovku)
Program, který by zjistil vadné body neznám (jestli existuje nevím, neměl jsem důvod hledat).