Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak otestovat nové LCD

Chci koupit nové LCD, doteď mám zkušenosti jen s CRT.Prodejce poskytuje 3 dny garance na vadné body, potřeboval bych poradit co všechno, jak a čím mám otestovat. (Tj. nechat to ty 3 dny běžet nonstop s nějakým testem ? nebo se ty vadné body musí zjistit vizuálně ? Existuje sw který mi přímo zjistí a vypíše počet vadných bodů ? Na co se mám během té 3 denní lhůty ještě zaměřit?....)

Nokii tester jsem už někdy použil. Vzhledem k tomu, že mám LCD a jeden vadný nemrtvý pixel dávající jinou barvu(mrtvý subpixel), tak v Nokii testu se to neschovalo.
pixel se skládá ze 3 subpixelů, takže je třeba hledat nejen černé, mrtvé body (mrtvé 3 subpixely), ale i jinak barevné pixely (mrtvé 1-2 subpixely)

Test bych doplnil i rovnou kalibrací LCD (případně nalezení dalších vad apod.). Na to používám toto lcd-test ty obrázky jsou moc šikovné.

Koupil bych Samsung tam je garance 0 vadnych bodu,,,,

Program sice nevim, ale jde to i vizualne,,, na pozadi plochy postupne davat plne barvy (nejlepe bez ikon:-p)

cerna,bila,modra,cervena,zelena a koukat,koukat jestli tam neco neni..

v obchode ti to radi predvedou ,, tam muzes taky koukat:-p

Hezký den,
zkuste lcd-tester což je LCD tester. Postupně zobrazuje různé barvy, a vizuálně můžete kontrolovat, jestli některý bod není jiný než zobrazovaná barva. Jinak se to dá i manuálně např. pomocí Windowsáckého Malování nebo jiného kreslícího programu. (vytvořit jednobarevný obrázek velikosti plochy LCD a nechat ho zobrazit na celou obrazovku)
Program, který by zjistil vadné body neznám (jestli existuje nevím, neměl jsem důvod hledat).

ještě bych doporučil, pokud omylem používáš připojení vga místo dvi, stáhnout z netu siemensáckou utilitku lcdadj.exe - je vhodná pro nastavení hodnot clock/phase pro co nejlepší zobrazení (bez moire nebo neostrosti v různých místech plochy).