Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač zamrzá

Zdravím,
mám problém se svým PC, nedávno jsem přeinstaloval PC, po nějaké době se však začal náhodně kousat, zatuhne obraz, nedá se nic udělat, jediná možnost reset. Začalo se to zhoršovat tak, že na PC už nejde v podstatě vůbec pracovat. Projižděl jsem SuperAntispywarem, vše bylo OK. Zajímavé je, že mi PC zamrzne, vždy když chci spustit ad-aware plus v dalších zcela náhodných okamžicích. Zamrzá i v nouzovém režimu, kousnul se mi i když jsem testoval na viry Avastem, před naběhnutím windows.
Otestoval jsem paměti - OK. testoval jsem procesor nějakou utilitou z UBCD, bohužel si nevzpomenu na název, zkusil jsem vyměnit zdroj - zamrznul taky. Na desce jsem nenašel žádné nafouknuté kondenzátory, jestli se to ovšem dá poznat pouhým okem.
Do konce týdne jsem mimo ten počítač, takže ke konfiguraci mám jen to co si pamatuji:
Procesor AMD DURON 900MHz, 384RAM, Win XP SP3, počítač mám hlavně na internet a psaní textů.
Díky za rady.

Disk jsem prověřil na bad blocks, všechno v pořádku. Teď jsem chtěl zkusit opravit windows a instalace se kousla. Kousne se mi i nástroj od seagate na prověření disku, který spouštím z boot cd, párkrát se mi to i restartovalo, buď bude v hajzlu deska, nebo to ukazuje zpátky na ten zdroj. Napadají Vás nějaké "zaručené" testy?

384mb = nejspíš kombinace divných ramek. zkus na tom nejdřív nechat běžet memtest.
nepřehřívá se procesor pod zaprášeným chladičem?
vypadá to po těch pádech na chyby v tabulce souborů, chce to nechat běžet kontrolu disku.
taky můžeš 128mb vyhodit, jestli se povede oprava instalace. potřeboval bys spíš druhou stejnou 256mb, ještě lépe nahradit 1-2x 512mb, záleží co tvůj chipset podporuje.
a u tak starého krámu můžeš rovnou vyhodit starý hlučný (noname?) zdroj, a nahradit ho spolehlivým novým s 12cm větrákem, ale žádný odpad eurocase a spol.

edit: aha, paměti jsi testoval, přesto bych tu kombinaci vypral ven.
ještě prozkoumej co píše prohlížeč událostí.
nemáš v biosu rezervovanou příliš velkou paměť pro grafiku? nepadají ti windows kvůli nedostatku ram?

Po dlouhé době jsem se k PC dostal a vypadá to na vadnou desku, protože to došlo do takového stadia, že PC nabootuje pouze s jednim modulem 128MB v prvním slotu pro paměť. Ostatní moduly jsou v pořádku, ale desce se nějak nelíbí. Do té doby v tom samém PC fungovaly.

Ano deska je to starší (>7let) takže zkusím max.ty kondíky, sice jsem se na ně koukal a nebyly nijak nafouklé, ale asi jde spíše o vyschlý elektrolyt. Zajímavé je, že se ten stav docela rychle zhoršoval(cca během měsíce)nejprve počítač zamrznul, pak častěji a častěji až na tom nešlo pracovat, a teď nabootuje pouze s jednou 128MB ram.