Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s USB zařízeními

Prosím o pomoc s řešením následujícího problému:
Přeinstaloval jsem v rámci legalizace systému Windows XP.
Teď mi WXP nenajdou některá USB zařízení. Jedná se např. o Skype USB telefon, scaner, nebo externí čtečku karet.
Naproti tomu je třeba Flash disk nalezen bez problému a jde používat.

Po restartu PC funguje flashdisk v kterémkoli USBportu PC.
Pokud ale do kteréhokoli USBportu zastrčím třeba scaner (Skype tlf, čtečku), nic se nestane, neozve se ani typické zvuk připojení, a zařízení není nalezeno. když scaner vyndám, nefunguje už v tomto portu do příštího restartu PC ani flashdisk.

Nevíte někdo, kde by mohla vězet chyba?
Díky.

Řekl bych (možná se mýlím), že to jsou zařízení, která vyžadují instalaci driverů (myslím tím drivery, které k němu dostaneš např. na CD) a u kterých jsi nedodržel důležitou zásadu: Napřed driver a až potom POPRVÉ připojit zařízení.
Pokud jsou to skutečně zařízení s dodanými drivery, tak ve Správci zařízení odeber úplně všechno ohledně USB (neboj se toho, nic se tím nepokazí), restartuj a potom postupuj podle zmiňovaného foršriftu: Napřed nainstaluj drivery a teprve potom připojuj předmětné zařízení.
Samozřejmě, např. USB flash disk nepotřebuje instalovat extra drivery, jemu (a mnoha dalším) vyhovují nativní drivery z Windows, ale jsou zařízení, která vyžadují tento postup.
A to odebrání driverů USB můžeš udělat kdykoliv (třebas i jen tak, na zkoušku), zaručeně tím nic nepokazíš.