Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sd karty, přenosová rychlost

prosím o radu,
chci si koupit SD kartu do fotaparátu Panasonic, ale v manuálu je psáno že bych si měl pořídit kartu od Panasonicu s přenosovou rychlostí 5Mb/sec a nějakou třídou 4 class.
ale u nás poblíž v prodejnách nemají.
nebude vadit když si zakoupím jinou "obyčejnou" Sd kartu ?
ta přenosová rychlost znamená vlastně co?
děkuji za radu

obučejnou levnou bez udání rychlosti zásadně nebrat. když fotíš na větší rozlišení, ať ukládání a stahování netrvá tak dlouho. čili ještě lepší je brát class 6 (jsou dražší).
zajímavé už jsou třeba san disk ultra II, šikovné jsou "lámací" verze s integrovaným usb konektorem ultra II plus.
třeba tu
pokud nespěcháš, počkej si po 1.lednu, má spadnout dolů výpalný poplatek ose za média.

otestoval jsem 2gb sd kartu sandisk ultra II plus (s usb), hd tune jí naměřil rychlost kolem 8mbyte/s.
stejně označená 8gb sandisk ultra II (bez usb) má na sobě logo class 4 a nápis 15mb/s, hd tune: kolem 13mbyte/s.
jiný testovací soft hd tach ukazuje ještě o něco vyšší hodnoty.

pokud zvolíš maximální používané rozlišení 5-6mxp - skoro nepraktických 3000x2000 bodů - budeš dostávat .jpg soubory kolem 2mb. (nejvyšší rozlišení ani nemá cenu využívat, u kompaktů jsou jejich malé snímače zatížené velkým šumem)
tyto soubory musí foťák rozumnou rychlostí ukládat, a ty je pak budeš časem hromadně stahovat do pc, proto ten požadavek na class 4 a lepší.

každopádně teď se velká karta nevyplatí - ty rychlejší jsou drahé, do konce roku 1000 fotek nenafotíš, a u velkých kapacit už je zajímavé zlevnění po 1.lednu.
myslím že pro foťák bude 1-2 gb karta stačit, a pak jde vzít i rychlejší typ.

brtníku, tvoje odpověď mně nakopla na něco, na co se už chci zeptat delší dobu, ale moje skromnost=blbost, mně v tom bránila.
Jak se prosím tě dělá ten odkaz "třeba tu".
Co je třeba zadat, a jak.
Omlouvám se /pro tebe/ za naprosto fádní a stupidní dotaz.

doplním vlka:
- někde nasaješ do schránky http odkaz, třeba http://pc.poradna.net/article/view/12-formatovani-p rispevku-na-poradna-net a dáš do textu
(- bez dalších úprav se automaticky převede na klikací odkaz)
- přejedeš myšem ten link (podobně jako když ztučňuješ text) a klikneš na ikonku odkazu [url.gif]
- vznikne ti hotový vlkův odkaz, kde máš nabídnutou viditelnou část k zeditování ...
- buď to přepíšeš lepším textem "Formátování URL adresy", nebo mezi url tagy vložíš img-obrázek, a je to: [quote.gif]

a tato karta by vyhovovala?
Karta paměťová SD PANASONIC RP-SDV02GE1A

Karta paměťová SD, kapacita 4 GB, CLASS 6, PANASONIC, přenosová rychlost 20 MB/s, pro záznam audio, video, statických snímků a dat, díky značné paměťové kapacitě lze na SD paměťové karty ukládat videosekvence ve formátu MPEG4.

[http://triton.imageshack.us/Himg353/scaled.php?serv er=353&filename=sdhckartaqq3.jpg&xsize=578&ysize=48 0]

k panasonic 4gb, class 6, 20mb/s:
vyhoví s bohatou rezervou. jeden možný problém: stolní dvd přehrávače taky občas umí přehrávat sd karty nebo flashky pro předvádění fotek, ale některé z nich měly omezení jen na fat, tzn. 2gb, sdhc neumí. proto bych do foťáku větší kartu nekupoval, ať se dá použít i jinde bez potíží s kompatibilitou.