Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sd karty, přenosová rychlost

prosím o radu,
chci si koupit SD kartu do fotaparátu Panasonic, ale v manuálu je psáno že bych si měl pořídit kartu od Panasonicu s přenosovou rychlostí 5Mb/sec a nějakou třídou 4 class.
ale u nás poblíž v prodejnách nemají.
nebude vadit když si zakoupím jinou "obyčejnou" Sd kartu ?
ta přenosová rychlost znamená vlastně co?
děkuji za radu

a tato karta by vyhovovala?
Karta paměťová SD PANASONIC RP-SDV02GE1A

Karta paměťová SD, kapacita 4 GB, CLASS 6, PANASONIC, přenosová rychlost 20 MB/s, pro záznam audio, video, statických snímků a dat, díky značné paměťové kapacitě lze na SD paměťové karty ukládat videosekvence ve formátu MPEG4.

[http://triton.imageshack.us/Himg353/scaled.php?serv er=353&filename=sdhckartaqq3.jpg&xsize=578&ysize=48 0]

k panasonic 4gb, class 6, 20mb/s:
vyhoví s bohatou rezervou. jeden možný problém: stolní dvd přehrávače taky občas umí přehrávat sd karty nebo flashky pro předvádění fotek, ale některé z nich měly omezení jen na fat, tzn. 2gb, sdhc neumí. proto bych do foťáku větší kartu nekupoval, ať se dá použít i jinde bez potíží s kompatibilitou.