Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem wifi router konfigurace

zdravim, snazim se o zprovoneni domaci site a uz pres tyden neuspesne..navody, fora..nepomaha, jsem proste lempl..
nebyla by tu nejaka dobra duse, co by me navedla na spravnou cestu?
mam internet pres wifi antenu do routeru(v modu nfrastructure client), nastaveni TCP/IP
Attain IP Protocol Fixed IP
IP Address 192.168.1.254
Subnet Mask 255.255.255.0
Default Gateway 192.168.1.254
DHCP Server Enabled
MAC Address xx xx xx xx xx xx

wan configurace(nastaveny providerem..)
Attain IP Protocol Fixed IP
IP Address 172.24.35.22
Subnet Mask 255.255.255.0
Default Gateway 172.24.35.1
DNS 1 213.191.89.9
DNS 2 222.80.66.7
DNS 3 0.0.0.0
MAC Address xx xx xx xx xx xx

z tohodle routeru jsem mel natazenej ethernetovej kabel do pc..ale ted jsem si koupil notebooka a dalsi, stejnej router a chtel bych domaci sit..poradi mi nekdo, jak nastavit oba routery, prip jenom ten druhej?
jinak, zkousel jsem to zapojit ethernetovym kabelem z lan zdirky do wan zdirky novyho routeru, nastavit mode v novym jako ap..a nefunguje..ruzny carovani s ip adresama vyusti max v to, ze mi nejde net vubec ani pres kabely..thx za kazdou radu

máš první wifi router jako klient, a druhý pro notebuka jako ap?
první router je nastavený dobře.
- předpokládám že při nastavení jako na ap už nedochází k natování adres, čili to by byl správný režim, nastavit druhému routeru ip z toho prvního rozsahu, třeba 192.168.1.222, bez dhcp.
- další možný režim je bridge, ale druhý router zas musí mít nějakou rozumnou adresu ať se dá spravovat.
- třetí možnost jak se vyhnout natování je přivěst kabel z prvního routeru do lan vstupu druhého routeru: udělat z něj tím pouze wifi switch (opět vypnuto dhcp na druhém routeru).

tím že se chcu vyhnout dalšímu překladu adres v druhém routeru, tvoje pc na sebe uvidí, protože budou ležet ve stejné síti 192.168.1.x

- třetí možnost jak se vyhnout natování je přivěst kabel z prvního routeru do lan vstupu druhého routeru: udělat z něj tím pouze wifi switch (opět vypnuto dhcp na druhém routeru).

Tahle nejjednodušší a IMHO nejlepší myšlenka mě vůbec nedošla. Vidím že sis vzal k srdci Paullusovu radu a firemním večírkem nevzala za své Tvoje bystrost.
P.S.: Jaké to bylo ?

strašné. šéf vytáh nějakou flašku co dostal na služebce v rumunsku, smrdělo to a chutnalo jak nejsprostší lavorovica - asi kvalitní metyl, ještě odpoledne mi bylo blbě. a navíc tam měli qwertz klávesnici.

to s tím wifi "switchem bez wan" tu kdosi nedávno popisoval (tw nebo j.r.e), je to vlastně nejjednodušší cesta když si uživatel s nastavením routeru moc netyká, nebo je tam příliš zmatené cizokrajné menu, tak to jde rozchodit taky.