Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sériový kabel - problém s různým zapojením

Zdravím,
zprovozńuji starou 486 a přišel jsem na to, že u sériových kabelů (klasický COM port - ten menší) je více druhů zapojení (normální a na přeskáčku křížený).

Kabel jsem už manuálně předělal a funguje.

Ale přesto by mě zajímalo, jestli jsem si mohl ušetřit práci a lze toto nastavit někde v BIOSu, o jaký typ jde?

Díky za rady.

Kabel ma byt podla toho co chces zapajat.
Standardne zapojenie pre prenos historicky bolo: PC - modem - modem - PC. Medzi PC a modemom je priamy. Ked modemy vynechas a chces spojit napr. 2PC tak musis urobit krizeny (tzv. nullmodem = zapojenie bez modemu). Plus este su dalsie variacie kablov lisiace sa riadiacimi signalmi, zavisi od zariadenia a od komunikacneho programu ze co a ako chce mat zapojene.

Seriovy port sa neda nijak "prepinat" na nejake rozne kabely, musis mat fyzicky spravny kabel pre tu konkretnu vec ktoru chces zapojit.