Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém se zvukem

Dobrý den,
chtěla jsem Vás poprosit,zda by jste byli tak hodní a poradili mi,co mám udělat.
Mám windows xp home a najednou přestal jít zvuk do reproduktorů,slyším pouze zvuk ve sluchátkách.
Nejsem znalá problematiky pc,jelikož jsem starší osoba.Nic jsem nepřeinstalovala,v nastavení taky ne,protože tomu nerozumím.
Velice pěkně Vám děkuji za odpověď.
Hana

Predpokladam, ze mas hluchatka ve frontpanelu (zepredu PC) a repraky standardne zezadu. Zkus ta sluchadla zapojit misto repro (dozadu) - mela by to byt zelena doura. Hraji (sluchatka)? Eventualne naopak: repraky pichnout do frontu misto sluchatek. Hraji (bedny)?

sluchátka nemám zepředu,ale jsou v jedné řadě vzadu s výstupem na reproduktory.
po přehození zvuk stále nejde.když koncovkou reproduktorů (neznám odb.název ) strkám do výstupu,z reproduktorů se ozývá silné bzučení.

skuhrá to když projíždím konektorem okolo výstupu.Dnes jsem koupila nové reproduktory.
Teď jsem přehodila výstupy a hraje reproduktor ale sluchátka ne.
Už to tak nechám,děkuji za ochotu a přeji pěkné vánoce.
Hana

Mno, nedekuj - vzdyt jsme to nevyresili. Tvuj problem bude v prideleni vystupu ve spravci zvukovky. Pokud nebudeme vedet, co je to za krasu nesmirnou (typ sound card), nehneme se dal. Asi nejlepsi bude poslechnout kolegu MM a zakoupit rozdvojku repro/phones (stoji to dvacku).

Tak to strkas asi blbo. Strc reproduktory tam odkial ide nejaky zvuk (predpokladam ze zeleny konektor) a sluchatka strkaj bud do repro ak je na nich jack pre sluchatka, alebo ak chces naraz sluchatka aj repro tak si kup rozdvojku jack 3.5"

Ak chces viac info o tom tak musis napisat presne aku mas zvukovku kartu a presne co mas kde strcene. Predpokladam ze predtym si to mal strcene do jacku pre zadne repro a vo Win nastavene ze mas 5+1 repro, co ale nie je vhodne prave preto ze z jednych moze ist nieco ine ako z druhych, v zavislosti na roznych nastaveniach a prehravaci atd., co momentalne aj pozorujes.

P.S .bzucanie pri strkani si nevsimaj dolezite je ci to hraje bez bzucania vtedy ked je konektor v diere uplne zastrceny.

Bud si kupis rozdvojku 3.5"jack - 2x 3.5"jack, maju urcite v kazdom elektre, alebo si nastavis ze co mas v tych konektoroch strcene (zavisi od toho aku mas zvukovu kartu, bud sa nieco nastavuje v ovl.panely - zvuky alebo v spravca zariadeni - zvukovka - vlastnosti, alebo sa nieco da nastavit aj v ovladacoch zvukovky - ikonka vpravo dole), alebo sa to neda nastavit vobec a da sa nastavit len ze mas 5.1 repro ale to nie je vhodne nastavit pre taket pouzitie ako to chces ty.