Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC Sestava

Zdravím,
prosím o posouzení této sestavy, kterou bych si rád koupil.
OS Windows Vista SP 1 (OS, který bych na sestavě používal).

RAM: DDR 2 Kingston HyperX 4GB (kit 4x 1GB) 1066MHz (http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008 20TW0ALH66)
Zdroj: Fortron FSP500-60GLN 500W (product.php 4000000G5X)
MB: Gigabyte GA-EP43-DS3 (rev.1.0) (product.php 4000000IHH)
Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 (http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514000 6000000G6K&Search=e8400&SearchType=1)
HDD: Samsung SpinPoint F1 3.5" 640GB HD642JJ (product.php H1TZ23AH9A)
GPU: Sapphire ATI Radeon HD 4870 Toxic 512MB DDR5 (http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051K007 K0BT0BVK8E)

Děkuji předem za rady a poznámky. :)

To je fama ktora mohla byt na nejakom jednom kontretnom starom PC s P4 ale nesuhlasim s jej rozsirovanim vseobecne. Pre obe platformy plati to iste - nizsia CL ma nizsiu latenciu a vyssia frekvencia vyssiu frekvenciu. Prejavi sa to na oboch rovnako (obe maju cacheline size 64bytes ak sa nemylim)

Bez toho, ze bych se te chtel dotknout, musim prohlasit, ze nemas pravdu (mno, mas, ale pouze castecnou). Jisteze plati: vyssi frekvence + nizsi latence = vyssi vykon. Pouzijes-li ovsem pro Intel rychlejsi (frekvencne) RAM s vyssi latenci, je system o par procent vykonnejsi, nez opacne (pomalejsi RAM s lepsi latenci). U AMD plati opak - frekvenci toho prilis nenahonis, zalezi na co nejnizsi latenci. Neni obsahem meho sdeleni proc (viz strejda), jen dodam, ze jsem si dokonce kreslil grafy ;-) vykonu ruznych modulu na stejnych deskach/CPU. Postulat: nestoji to ani za psi psouk - vykonnostni rozdil je do tri procent. Je to pouze o penezich.