Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bezdrátová síť

přeji krásné vánoční svátky, vím že jeklid ,pohoda. ale určitě existují i lidé jako já,kteří sednou za počítač i o svátcích,prosím moc o pomoc, už jednou jste mi pomohli, předem děkuji za jakoukoliv radu, dcery dostaly od Ježíška připojení na druhý počítač přes bezdrátový router D-LINK DKT-400.Mám Windows XP, po vložení instalačního CD,postupuji přesně podle pokynů,připojím router, kabely do modemu a do PC , internet na přístroji bliká, funguje připojení, ale dokončit instalace nelze,hlásí to"Internetový kabel není správně připojen,zkontrolujte připojení kabelu" nevím co přesně mám udělat kabely jsou normálně zastrčené, prosím poradí mi někdo.Připojení mám přes modem a dále anténu.

jaký modem? přes co přijímáš internet, jaký to má výstup? jestli normální síťový, vede jeho výstup do lan vstupu routeru?
tipuju jedno pc a jeden notebook, který se bude připojovat přes wifi, čili router musí být v režimu "ap".
na všech svých pc vypiš nastavení (u těch co nejsou na netu ji ulož přes notepad na flashku) a vlož sem:
start - spustit - cmd.exe [enter] příkaz: ipconfig -all
označit výpis myšem, enterem zkopírovat do schránky, ze schránky ctrl+v sem.

modem má výstup LAN ,pouze jeden ten jsem měl připojen do PC, fungovalo normál, mezi jsem připojil router internet funguje dál normálně pouze nejde nainstalovat router pro síť(to je druhý počítač pro dceru)nevím jestli pracuje v "ap"a nastaveni PC nevím jak mám nastavit ,kde hledat dík moc prosím porad

čili původní parametry pro pc se nastaví pro wan stranu routeru.
lan necháš na dhcp, nebo si s rozsahu routeru nastavíš dvě ručně (ip + maska + adresa routeru jako brána + dns)
a zabezpeč si wifi, ať nejsi nechtěným připojovatelem pro sousedy a na tebe už nezbude volné pásmo.

asi jsem úplný pako,pánové pro vás je to asi banální věc,ale mě to dává dost zabrat, přiložené CD je,.postupuji přesně podle návodu 1,připojím router do zásuvky.2,propojím router z PC přes LAN 3.připojím do vstupu routeru modem a nic,hlásí zkontrolujte připojení prosím pomoc

Teď ti nerozumím, psal jsi, že potřebuješ nastavit jen WiFi:

internet funguje dál normálně pouze nejde nainstalovat router pro síť

, tak proč píšeš o kabelech, když ti to funguje? V mém odkazu je nastavení WiFi popsané ( sice pro jiný router, ale princip je stejný)

Kabel, který vede od modemu musí být ve WAN, do LAN zapojíš kabel od původního PC a v tom také děláš první nastavení routeru a zprovozníš internet. Pak pořád v tom původním PC na kabelu nastavíš WiFi routeru, aby router " vysílal" . Až pak se budeš připojovat notebookem na vytvořenou WiFi síť.

buď jsi nerozchodil nastavení wifi v routeru, nebo v notebooku.
abys ověřil že máš normálně nastavenou síť, připoj ntb přímo kabelem (třeba si půjč ten od pc).
"hlášení kontroly připojení kabelu": asi tuhneš u nesmyslného windows-původce připojení k síti - a místo "připojení pro domov a kancelář přes lan" laboruješ s nesmyslným "připojení k internetovému poskytovateli", které rozhodně nepočítá s žádným domácím routerem.

čili dokonči připojení k netu přes kabel, a napiš zda je u obou pc po kabelu ok.
pak napiš jak je to s wifi: v routeru nastaveno? notebook signál detekuje?

1. Vykašli se na CD, není potřeba
2. pokud ti funguje router přes drátové připojení (což si nejsem jistý, protože jsi v tomto velmi zmatený), je vše OK a stačí dokonfigurovat ve webovém rozhraní routeru wifi sít
3. pro wifi doporučuju nastavit WPA-PSK a dostatečně dlouhé NESLOVNÍKOVÉ heslo.

P.S.: D-Link není zrovna ideální značka pro routery..

P.P.S.: OMG, zase někdo, kdo naletěl na n-draft wifi :-)