Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Správce zařízení s vykřičníkem

Dobrý den,mám ve správci zařízení u řadiče SCSI a RAID žlutý vykřičník s názvem A941Z2GG IDE Controller.Když na to poklikám,tak mi to píše Ovladač zařízení pro tento hardware nelze zavést. Ovladač je pravděpodobně poškozený nebo zcela chybí. (Kód 39).Můžete mi poradit,co je to za Harware,protože mě běží všechno a nějak jsem tuhle chybu ještě nepocítil?

sorry, byl jsem v tranzu z tvé první věty, nevšiml jsem si zbytku.

- chce to mít jistotu že je v biosu nevyužívaný řadič zakázaný správně. no budiž.
- nebylo by na škodu prozkoumat v manuálu desky, nebo v nějakém hwinfo, siw, everestu, atd. zda ta deska má opravdu více řadičů (prostě přídavný brouk mimo jižního můstku chipsetu), ať člověk ví co zakazuje, a zároveň do kterých pozic nemá strkat sata disky.
- nejde tušit jaký ovladač se už někdo pokoušel instalovat tomuto řadiči ve windows, některá zařízení prostě windows zobrazují i přes zákaz v biosu. vždy je ale možnost ve správci zařízení místo odebrat zvolit jen zakázat.
- pokud ti ve správci zařízení zakázané zařízení nějak esteticky vadí, a víš že v biosu to zakázané je, zvol v menu správce zařízení zobrazit: skyté, a maž vše co s tímto přídavným broukem souvisí. (furt ovšem předpokládám, že raid nedělá přímo jižní můstek chipsetu)
- a dá se nakouknout i do chybových hlášek v prohlížeči událostí, co se vypsalo po startu (pravým myšem na tento pc - spravovat)

si to shrnem:
- ve správci zařízení u řadiče SCSI a RAID žlutý vykřičník s názvem A941Z2GG IDE Controller ... chybí ovladač, co jiného. obvykle je potřeba instalovat nejdřív driver chipsetu základní desky, což je pro 90% domácích samoskládačů ohromná novina. potom drivery dalšího hw - třeba externího raid řadiče.
- Ovladače už k základní desce nemám ... měl ti cd s drivery dát, jsou tvoje.
- kámoš,co má stejný PC a dělá se mu to samé.Prej nějaký vir ... kromě toho že ti nikdo nebrání si pc odvirovat, myslím že nemá pravdu.
- vše mě běží O.K. co se stane s tím vykřičníkem? ... zařízení s vykřičníkem nepoužívej, čili nepřipojuj k tomuto raid řadiči disky, dokud nevyřešíš problém.

ještě: "ale hláška se mi při čteví zobrazuje..." - při čtení čeho?

je jedno jestli ti něco rok předtím jelo. už mi nejméně 100 lidí mi v životě řeklo že oni nic, že to samo. já s tím souhlasím, jsi tedy 101.
ale až napíšeš že jsi něco z popsaného zkusil nastavit, pak má smysl něco řešit, do té doby se můžem dívat na televizi.
třeba dneska v 20:50 je film (j.reno), a ve 22:20 desperado.