Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna Z za Y

Zdravím, potřebuji změnit klávesy. Normálně bývá Z vedle T a U, ale já tam mám Y a potřeboval bych to prohodit. Mám aji zaplou CZ klávesu. Předem děkuji

Jinak podle mne používají normální lidí QWERTY; klávesnici QWERTZ mají nastavenou sekretářky, zejména blondýny.

Díky Paullusi, opět jsem se propadl na evolučním žebříčku o několik příček.:-D Vím že tady existuje silná QWERTY klika, bohužel musím zůstat blondýnou. Všechna wokna mají v defaultu QWERTZ a 99 % lidí si ji tak nechá. Kdybych měl u každého cizího PC (a já většinou sedím u cizích PC) přešaltovávat na jiné rozložení, zbláznil bych se minimálně o 3 měsíce dříve než normálně. Ano, přátelé, mám QWERTZ. :-[
P.S.: A kdo ji má taky (tu QWERTZ) a není po*era, přizná se taky ! ]:)

Mife, máš recht, ale my staří psi se nedáme.

Ani zákony Cosa Nostry a omerty
nedonutí nás vzdát se QUERTY.
Ať nám hrozí třeba peklem a čerty,
vždy budem používat QUERTY.
Než spadl rampouch do oka Kájovi od Gerty,
psal Ledové královně dopis na klávesnici QUERTY.
Jsou prostě věcí, se kterými nejsou žerty
a tam patří rozložení kláves QUERTY.
Když někde vidíš u PC poberty,
zajisté nemají instalovánu QUERTY.
A pokud jde o klávesnici QUERTZ,
tu ať dál používají doroty (erc).

Heleďte se vy jedni QWERTYáci ! Já jsem tohle vlákno zótéčkoval kvůli tomu aby se chudáci co používají QWERTZ jako já necítili tak méněcenní a vy mi to takhle kazíte :-D Vy jste se tu kasali tím QWERTYáctvím už tolikrát, přičemž se nikdo neodvážil přiznat že používá něco jiného, tak aspoň tentokrát nedrásejte :-p
No ale tentokrát pár QWERTZ borců mělo tu odvahu a drze se přiznali. Věčný dík, pánové.
P.S.: To je ale blbost, hádat se kvůli takové kravině ]:)

No ale tentokrát pár QWERTZ borců mělo tu odvahu a drze se přiznali. Věčný dík, pánové.
P.S.: To je ale blbost, hádat se kvůli takové kravině ]:)

No, já když dostanu pod ruku podezřelou klávesnici bez červeného "Z" vedle "T", tak mi až mrazí v zádech :-D.

Posledních pár let píši hlavně doma, ale i v práci už jen na QWERTZ, QWERTY strašně dávno. Jinak, deseti se také nikdy nenaučím, to spíš zlepším klavírní umění... I když ani Chopííín ze mě nebude... ]:(

Ano, i já mám QWERTZ. V práci je na každým PC taky QWERTZ a mít to doma tak a v práci jinak by mě asi švihlo. Komu přijdu opravovat počítač, taky mají QWERTZ. Spíš naopak ti, co mají doma českou QWERTY klávesnici, tak dobře jim tak, kdykoliv někam (v ČR) příjdou, tak je tam na 99% QWERTZ, protože je to ČESKÉ rozložení a to je v tomto státě standardem. Že si ten standard překrucují, je jen jejich problém. Holt asi nikdy nepsali na mechanickým psacím stroji. Tam totiž žádný backspace neexistuje a je tam opět ČESKÁ klávesnice (QWERTZ).

Díky za snahu. Klikem pr. tl. na panel a posléze panel nástrojů mi zobrazí následující. Adresa, Odkazy, Nero, WMP, Plocha, Snadné spuštění a pod čarou Nový panel nástrojů. Toť vše. Pokud by tam byl panel jazyků, rád bych ho zaškrtnul. Jde mi o to, ho tam dostat, ale nejsem natolik počítačově gramotný. Dík.

Mozna se uz nekdo ptal, ale prosim, jak se prehodi v Kubuntu qwerty na qwertz, pripadne, kde se da sathnout mapa klaves s hacky? Proste nastaveni CZ klavesnice (qwertz)? Omlouvam se, ze pisu bez hacku, ale nebavi me je porad odnekud kopirovat...

to je v nastaveni, nevim to z hlavy, ale jak mas nejakeho toho spravce nastaveni, tak je tam nekde i klavesnice a tam si ty jazyky pridas nebo zmenis qwertz na qwerty.

Na PC s Kubuntu budu asi zitra, tak jestli to nenajdes, tak se ti podivam.