Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypínání PC - přehřívání

Zdravím pánové a dámy. Můj PC:

Mainboard : Gigabyte GA-MA78G-DS3H
Chipset : Advanced Micro Devices (AMD)
Processor : AMD Athlon 64 X2 6000+ @ 3100 MHz
Physical Memory : 2048 MB (2 x 1024 DDR2-SDRAM )
Video Card : ATI Technologies Inc ATI Radeon Graphics Processor (HD 4670 512MB, gddr3)

Dostal jsem na vánoce LCD monitor (ACER x223w q -šírokoúhlý, 22"). Tím problém začal.
Samozdřejmě se s novým monitorem změnilo rozlišení (zvíšilo). Z ničeho nic se počítač (např při hře) vypne. Při hře se přehřeje na základní desce chladič, který je tesně nad sběrnicí grafiky a teplotní pojistka vypne PC aby se nezničil. Co s tím??? Nevím si už rady :-/.
Testovací hra byla FarCry 2 (všechno na max rozlišení a počítač neměl sebemenší problém - kromě toho vypínání)

Kolik máš větráků v bedně a kde jsou umístěny?
Pokud nemáš pod grafárnou vyndanou záslepku na bedně, tak ji vyndej, ať tama může proudit okolo grafiky čerstvej vzduch. Pokud je grafika pasivní, tak špatně větraná bedna je pro ni smrt.
Pořeš proudění vzduchu v bedně - zalep třeba izolepou různé díry na bedně, kudy je do bedny přisáván vzduch na nežádoucích místech. Potřebuješ, aby studenej vzduch do bedny šel jen předem okolo disků a zadem tím jedním otvorem pod grafickou kartou. Ostatní díry zalep. Dost často bývá bedna "prošpikována" vzadu v oblasti přídavných PCI karet, je takovej delší pás dírek - zalepit, ať jde vzduch jen okolo grafiky. Zbytečný perforace v bočnici - opět zalepit. Pokud máš jen jeden disk, tak přední větrák taky není nutnej. Naopak větrák pod zdrojem je povinnost. Správně vyřešená bedna chladí líp zavřená, než otevřená.

Prach už jsem vyfoukal před tím a přídavný ventoš jen prodloužil dobu přehřátí. Je pravda že má bedna je díravá ze všech stran tak se s tím zkusím trochu pohrát. Zapnul jsem počítač a taky tu hru .... CPU a GPU měly po chvilce hraní a namáhání (asi 10minut hraní) cca 30°C, ale GFX letěla navrch jak kráva (59°C) (co je vůbec GFX?). Po vypnutí hry se začala teplota mírně zmenšovat, ale hry hrát moc dlouho nejdou. 3-[

Tak to je severní můstek. To bude ono, jak psal Mif.
Budeš muset vyřešit jeho chlazení. Buď pomůže pozalepování děr, jak jsem psal, nebo tam někam přibastlíš další ventilátor nasměrovanej na ten můstek.
Zadní větrák na bedně - je plech za větrákem dostatečně perforován? Je lepší ho úplně vyříznout a dát tam jen drátěnou mřížku.

CPU a GPU měly po chvilce hraní a namáhání (asi 10minut hraní) cca 30°C

Nesmysl. Cim to meris? To "GFX" bude pravdepodobne teplota GPU (hodnoty tomu odpovidaji). Tady by ale problem byt nemel. Ja to tipuju na prehraty severni most, popr. pameti. Pretaktovano snad nemas...

Kyž si nejseš jistej tak to opatrně zkus rukou, kterej chladič nejvíc hřeje. Někdy pomůže seškrábnout tu ztvrdlou hmotu (pastu) a dát tam novou vrstvu teplovodivé pasty.
Nebo se ještě můžeš podívat na teploty do biosu.
S tím zdrojem bych experimentoval až potom - nejjednoduší je vyzkoušet ho v jiném pc nebo jiný zdroj ve tvém.

Jo, to je klasika. Ty IGP jsou sice hezky vykonne, ale pecou jak peklo samo. Ja mam doma pocitadla na AMD690G a pri pouziti IGP jsou teploty NB cca 65°C. Strcil jsem tam separatni grafiky, interni vypnul, a horko slo o deset celsiu dolu. Furt to topi moc, ale na funkci (ani rostlinare) to vliv nema.

Při hře se přehřeje na základní desce chladič, který je tesně nad sběrnicí grafiky a teplotní pojistka vypne PC aby se nezničil.

Jen jeden maly dotazek - jsi si touto informaci jist? (ze to vypne teplotni pojistka...) Co mas mimochodem za zdroj a jake dalsi zarizeni na tom visi? (pocet HDD, mechanik atd.)

Jist si samozdřejmě nejsem .... jen jsem dedukoval. Zdroj mám 400W (název nevidím (je tady tma a jsem v podnapilém stavu :-[ ). Je tu jedna DVD mechanika (palírna), 2x HDD. Jinak základovka, procesor, Graf. karta (nemá přídavné napájení - utahne ji PCI expres), wifi karta. Nic jiného tam není. Začalo to dělat až po připojení nového monitoru a využívání většého rozlišení. Dřív nebyl sebemenší problém.

Kua všichni kamarádi mají zapečetěné bedny ...... takže nemám přístup ke zdroji.
Teď jsem se dopídil že ten zdroj je eurocase 400W.
Zkoušel jsem snížit rozlyšení a hodit tam starý monitor a dělá to pořád, takže to byla asi fakt náhoda.
Takže asi zdroj ]:(

PS: na starém PC odešla základovka a ramky - způsobeno tím že odešel zdroj. (ale PC byl starý dva a půl roku)............ zdroj eurocase.