Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem start win XP - dost dlouho trvá

Po zapnutí PC dost dlouho trvá start WIN - běžící řádek pod logem musí projet 28 x a pak teprve os naběhne. zkoušel jsem nějáké optimalizační nástroje pro systém ale nic se nezlepšilo, děkuji za radu.
Změna předmětu, původně: start win XP (LaKr) (Kráťa)

Tak jsem vše zkusil myslím, že na nabíhání systému nemá vliv kolik poté spustí programů (po spuštění) - pouští se mi pouze antivir, nvidia settings, a tools na graf. kartu. Služby bych povypínal ale nevim které, je jich spousta a kterou nepotřebuje systém to nevim. Byl bych rád za další radu, dík.

zkoušel jsem nějáké optimalizační nástroje pro systém ale nic se nezlepšilo

myslím, že na nabíhání systému nemá vliv kolik poté spustí programů (po spuštění)

to snad ani nemá cenu komentovat.
tak jsem si jednou omylem odklik u automatických aktualizací, že místo stažení ať se nainstalují. od té doby čekám než housenka dole proběhne 10x (a to se jen přepsaly systémové knihovny místo starých, neinstaloval se žádný nový soft).
jinak ten bargraf dole je v době, kdy se spouští systém, zavádí drivery hw a startují služby. cvičný dotaz: je nainstalován driver k chipsetu základní desky? nejede disk v pio módu?

Co máte za desku? Není to náhodou deska s čipsetem nForce4? Pokud vlastníte disk typu SATA II, může nabíhání windows trvat dlouho.. zkuste vypnout ncq ve správci zařízení. Běží Váš disk v SATA II režimu?

Desku mám MSI K8N Neo3-F,nforc4, starý HDD nabíhal v pohodě (ide), nyní mám SATA II HDD, sle deska podporuje myslím jen SATA, jede v režimu sata generation 1-1.5G (dle BIOSU), vypnul jsem ncq ve správci a hle funguje to:-) housenka proběhne 9 x, díky za radu dockalacek. Tedy pouze při Sata II je užitečná a funkční NCQ, a deska podporující pouze SATA NCQ nezná, nemýlím-li se.

Nemáte zač. Já si s tímhle problémem docela užil. V lednu 2006 jsem si koupil PC za 30 tisíc korun a bohužel zvolil kombinaci nForce4 čipsetu a kombinaci SATA II. A housenka se zasekla na 3 minuty a pak se rozeběhla. Peklo! Máte nové PC a hned problémy. Pak jsem se dozvěděl, že jde o známý problém. Vypnutí NCQ odstranilo tuhnutí při náběhu Windows, ale i tak systém nabíhal pomaleji, než na mém předchozí PC. Nedá se s tím nic dělat. Je normální, že se rychlost náběhu zpomaluje, ale na čipsetu nForce4 je to bohužel znatelnější.. Nyní mám od 30. října desku s čipsetem AMD770 a jsem v pohodě. Startuje mi po 6,5 přeběhnutích po 2 měsících...U nForce4 to bylo 10, ke konci i 14 přeběhnutích.. Defragmentace nepomáhaly.. Zkrátka, nForce4 se moc nepovedl, ale v roce 2006 to byl jediný, výkonný a skoro všude doporučovaný čipset.

Takže pro AMD dneska jedině čipsety AMD a pro Intel jedině Intel.