Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem start win XP - dost dlouho trvá

Po zapnutí PC dost dlouho trvá start WIN - běžící řádek pod logem musí projet 28 x a pak teprve os naběhne. zkoušel jsem nějáké optimalizační nástroje pro systém ale nic se nezlepšilo, děkuji za radu.
Změna předmětu, původně: start win XP (LaKr) (Kráťa)

Nemáte zač. Já si s tímhle problémem docela užil. V lednu 2006 jsem si koupil PC za 30 tisíc korun a bohužel zvolil kombinaci nForce4 čipsetu a kombinaci SATA II. A housenka se zasekla na 3 minuty a pak se rozeběhla. Peklo! Máte nové PC a hned problémy. Pak jsem se dozvěděl, že jde o známý problém. Vypnutí NCQ odstranilo tuhnutí při náběhu Windows, ale i tak systém nabíhal pomaleji, než na mém předchozí PC. Nedá se s tím nic dělat. Je normální, že se rychlost náběhu zpomaluje, ale na čipsetu nForce4 je to bohužel znatelnější.. Nyní mám od 30. října desku s čipsetem AMD770 a jsem v pohodě. Startuje mi po 6,5 přeběhnutích po 2 měsících...U nForce4 to bylo 10, ke konci i 14 přeběhnutích.. Defragmentace nepomáhaly.. Zkrátka, nForce4 se moc nepovedl, ale v roce 2006 to byl jediný, výkonný a skoro všude doporučovaný čipset.

Takže pro AMD dneska jedině čipsety AMD a pro Intel jedině Intel.