Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem lp do pocitace

uz jsem se tady jednou ptal jak na to.ted prosim o radu tuto.gramofon ma vystup oznaceny jako stary magnetofon.je tam petikolik.Tedy otazka zni-jaky kabel mam pouzit k pripojeni k pc?

Má-li gramofon magnetodynamickou přenosku (ne krystalovou) tak samotný kábl stačit nebude. Je potřeba předzesilovač, který vyrovnává frakvenční charakteristiku. Ten mívá vstup i výstup na dva cinche, takže potřebuješ kabel s pětikolíkem (aneb DIN) na jednom konci a cinche (RCA) na konci druhém. Pak ještě kábl z předzesilovače do PC. Ten bude asi 2× cinch - jack.

U nového gramofonu aspoň trochu slušné kvality bude jistě MM nebo MC přenoska. Takže tím se nic nevyřeší. Pořád bude potřeba korekční zesilovač. U starého gramofonu je šance, že tam je nějaká shit přenoska, která ho nebude vyžadovat. Dokážeš to zjistit?

inac ti staci len kabel

Nestaci. Desku nagrabujes, ale:

jednak mas naprosto zubozenou charakteristiku
"druhak" musis vyhonit gain, cimz zvednes sum nad snesitelnou uroven

Ver mi, ze jedina schudnejsi moznost je zakoupeni RIAA zesilovace za petikilo (ja jsem si ho zbastlil). Prevadel jsem svou fonoteku (pred cca peti lety), takze trosku vim o cem mluvim.

Navic: chce to zvukovku aspon na urovni SB Live! - integrovane syci jak pytel hadu a "tikaji".
Navic: chce to pak hodne silne nervy pri uprave nasosanych wavu.

My měli PC, kablík jack <-> jack, přechodku jack samice <-> pětikolík, gramochassi. Přechodka stála asi 40 Kč.
Z gramce jsme to nahráli přes program CDex, nařezali a převedli na MP3 a když tam nebylo hafo praskání, ale jen tak přiměřeně třeba před začátkem skladby, tak se to lidem dokonce líbilo, že je to takové autentické.