Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nastavení pošty přes RG60SE

Dobrý den, používám na internet modem Well PTI-845 přes O2 a vše bylo v pohodě, než jsem to rozšířil o wifi router RG60SE. Od té doby funguje vše, mimo odesílání pošty přes jakékoli smtp servery - kabelem i bezdrátově. Když router opět vyřadím a zapojím vše jako dřív, je to bez problémů. Předpokládám nějaké špatné nastavení routeru. Můžete mi pomoci? Děkuji.

ale to třeba taky znamená, že máš jinou síť, a tvůj osobní firewall (mimochodem, to je další nesmysl který nemá na počítači co dělat, pokud takový PC nemá veřejnou IP adresu) může aplikovat zcela jiná pravidla.

a proč máš dva routery za sebou? To je nějaká móda? V poslední době se s takovými haluzáckými konfiguracemi sítě snad roztrhl pytel...

1. tracert na smtp server ti funguje?
2. telnet na port 25/TCP smtp serveru ti funguje?
3. nehrál sis s firewallem v tom šitovém MSIčku? Proč sis nekoupil jen APčko, nebo aspoň pořádný router a ne tuhle šitovou krabici?

protože ten první nemá wifi a ten druhý nemá vstup ADSL linky

žádné nastavení čehokoli jsem neměnil a jsem ochoten si koupit něco spolehlivějšího, ale něž to udělám potřebuju vyzkoušet, jestli mi to bezdrátově dosáhne zevnitř jedné budovy dovnitř druhé budovy asi 100m

pokud nefunguje

telnet smtp.server.cz 25

(musí se smazat obrazovka a (většinou) se zobrazí banner služby - viz obrázky)

[http://pc.poradna.net/file/view/59-telnet1-png]

[http://pc.poradna.net/file/view/60-telnet2-png]

POTOM tvůj router má zcela idiotsky nastavený firewall a blokuje/filtruje odchozí SMTP spojení. Uveď router do továrního nastavení. pokud to nepomůže, konzultuj manuál.

P.S.: příště piš do původního dotazu.

Router jsem resetoval (přes rozhraní i fyzicky tlačítkem), zkusil znova a stále stejný výsledek...

Mezitím jsem koupil TL-WA501G ..... A JEDU !!!

Díky za ochotu. My neznalci zkrátka nepřipouštíme, že může být vše nastavené správně a přesto ten krám nefunguje prostě proto, že to je krám...
Děkuji, hodně jsem se dověděl.