Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nastavení pošty přes RG60SE

Dobrý den, používám na internet modem Well PTI-845 přes O2 a vše bylo v pohodě, než jsem to rozšířil o wifi router RG60SE. Od té doby funguje vše, mimo odesílání pošty přes jakékoli smtp servery - kabelem i bezdrátově. Když router opět vyřadím a zapojím vše jako dřív, je to bez problémů. Předpokládám nějaké špatné nastavení routeru. Můžete mi pomoci? Děkuji.

a proč máš dva routery za sebou? To je nějaká móda? V poslední době se s takovými haluzáckými konfiguracemi sítě snad roztrhl pytel...

1. tracert na smtp server ti funguje?
2. telnet na port 25/TCP smtp serveru ti funguje?
3. nehrál sis s firewallem v tom šitovém MSIčku? Proč sis nekoupil jen APčko, nebo aspoň pořádný router a ne tuhle šitovou krabici?

pokud nefunguje

telnet smtp.server.cz 25

(musí se smazat obrazovka a (většinou) se zobrazí banner služby - viz obrázky)

[http://pc.poradna.net/file/view/59-telnet1-png]

[http://pc.poradna.net/file/view/60-telnet2-png]

POTOM tvůj router má zcela idiotsky nastavený firewall a blokuje/filtruje odchozí SMTP spojení. Uveď router do továrního nastavení. pokud to nepomůže, konzultuj manuál.

P.S.: příště piš do původního dotazu.

Router jsem resetoval (přes rozhraní i fyzicky tlačítkem), zkusil znova a stále stejný výsledek...

Mezitím jsem koupil TL-WA501G ..... A JEDU !!!

Díky za ochotu. My neznalci zkrátka nepřipouštíme, že může být vše nastavené správně a přesto ten krám nefunguje prostě proto, že to je krám...
Děkuji, hodně jsem se dověděl.