Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem uložení fotek na flash disk ve WIN XP prof

Prosím o radu. Potřebuji uložit fotografie (Win XP prof) ve formátu jpg na flash disk 1GB nebo kartu SD 1GB. Při kopírování fotek z počítače na tato media (na každé samostatně a zvlášť) jde vše normálně, když se karta nebo disk zaplní asi na 200Mb, objeví se nápis "...nelze kopírovat. Adresář nebo soubor nelze vytvořit". Zkusil jsem disk i potom kartu formátovat FAT 32, ale i potom kopírování po dosažení 200Mb se ukončilo s uvedenou hláškou. Určitě není chyba v kartě nebo flash disku, ale asi někde ve WIN XP prof.

Možná bude "chyba" (nebo spíš vlastnost) v souborovém systému.
Předpokládám, že na FLASH je FAT32.
Ty fotky kopíruješ přímo do kořene? Tzn. že na FLASHCE jsou přímo soubory ?????.JPG? Pak jsi narazil na omezený maximální počet souborů v kořenovém adresáři. Jednoduchá pomoc - kopíruj do složky, ta má počet souborů "neomezený".

Máš pravdu. Fotky jsem kopíroval přímo na flash disk. Dělal jsem to pro digitální fotorámeček a bál jsem se, že nebude umět otevírat složky, ale umí. Díky za radu, problém je k mé radosti a spokojenosti vyřešen.

Je dobre že to funguje, ale osobne si aj tak myslím že tam bude nejaký problém, pretože presne toto som robil aj ja, gigová SD karta, do fotorámčeku, momentálne je tam v roote 350 fotiek a v pohode.